If-You-See-A-Woman-Doing-These-Things-In-Your-Dream-You-Future-Is-Very-Bright

آیا رویاها بر کیفیت خواب تاثیر می گذارد؟

خواه شما آنها را به یاد آورید یا نیاورید، رویاها قسمت نرمال خواب هستند. هرکس در حدود دو ساعت در شب رویا میبیند و رویاها می تواند در هر مرحله از خواب اتفاق بیفتد، هرچند که در فاز REM بسیار واضح است. اگر بعد از یک رویای خوش از خواب بیدار شوید و احساس ارامش و رهایی داشته باشید – یا احساس ترس مانند لبه ی پرتگاه بودن – ممکن است تعجب کنید که محتوای خیالات شما میتواند کیفیت کلی خواب شما را تغییر دهد.چیزی که واقعا اتفاق می افتد اینجاست :

رویاهای ترسناک تا روز بعد طول می کشد

رویاها می تواند مثبت یا منفی باشد و هیچ تردیدی نیست که کابوس ها تا اخرین لحظه ی خواب و یا حتی بعد از بیدار شدن می توانند تاثیرات داشته باشند. خوابیدن مجدد پس از بیدار شدن از کابوس بسیار دشوار است ، و این تصاویر ترسناک می تواند بر خلق و خو و رفتار شما در طول روز تاثیر بگذارد که به معنی اثرات باقی مانده از خواب بد است.

رویاها ساختار خواب را تغییر نمی دهد

با وجود چگونگی احساس شما ، اما رویاهای ناخوشایند همیشه تاثیر قابل توجهی بر ساختار خواب شما ندارند ،به این معنی که آنها لزوما زمان صرف شده مراحل مختلف خواب و یا تعداد دفعات بیدار شدن شمارا تغییر نمی دهند. آنچه که آنها می توانند تغییر دهند: چقدر طول می کشد تا به خواب برویم و مقدار چالش برانگیزی برای اینکه بدن از حالت غیرREM به مرحله REM خواب تغییر کند ، که ممکن است باعث کاهش احساس آرامش شما بشود.

آیا خواب خوب به معنی رویای شاد است؟

رابطه بین کیفیت رویا و کیفیت خواب می تواند با سناریوی مرغ و تخم مرغ قدیمی مقایسه شود: هیچ کس مطمئن نیست که کدام اول می آید. تحقیقات نشان میدهد کسانی که بهتر می خوابند اغلب رویای خود را به عنوان راحتی و لذت بیشتر توصیف می کنند ، در حالی که افرادی که از بی خوابی رنج می برند احساسات مثبت کمتری در ارتباط با رویاهای خود دارند ، اما اینکه آیا رویای شاد یا غم انگیز به این معنی است که شما بهتر یا بدتر می خوابید هنوز روشن نیست.

رویاها واقعیت را بازتاب می کنند

محتوای رویاها اغلب به آنچه در زندگی بیداری شما اتفاق می افتد مربوط می شود. اگر استرس کمتر و رضایت بیشتری را در زندگی روزمره تجربه کنید ، ممکن است رویاهای مثبت بیشتری داشته باشید. در مقابل، اگر شما در طول روز دچار افسردگی یا اضطراب هستید، ممکن است خواب های ناخوشایند بیشتری داشته باشید و در طول شب کیفیت خواب کمتری را تجربه کنید.

خبر خوب این است ، با این که شما نمیتوانید رویاهای خود را به طور مستقیم کنترل کنید، اما میتوانید در طول روز به بهبود وضعیت ذهنی خود بپردازید. این، به نوبه خود، ممکن است به بهبود کیفیت رویاها – وشاید خواب – شما در شب کمک کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *