7-Things-That-Could-Happen-If-You-Sleep-On-An-Old-Mattress-3-760x506

7 اتفاقی که در صورت خوابیدن روی تشک کهنه ممکن است برای شما رخ دهد

دچار کم خوابی هستید؟ممکن است زمان تعویض تشک شما باشد. در اینجا چند مورد آورده شده است که اگر روی یک تشک قدیمی بخوابید می تواند اتفاق بیفتد.

تشک شما ممکن است باعث مشکلات خواب شما باشد

در یک دنیای ایده ال ، شما دوست دارید که هنگامی که از خواب شب بیدار می شوید احساس ارامش کنید و انرژی لازم برای فعالیت های روزانه تان را داشته باشید. اگر احساس بدن درد دارید یا به سختی می خوابید ، ممکن است تشک شما مقصر احتمالی این اتفاق باشد. اگرچه دلایل زیادی وجود دارد که خواب شما را مختل کند ، در اینجا روش هایی وجود دارد که یک تشک قدیمی می تواند خواب و سلامتی شما را بهم بریزد.

1-تشک شما می تواند با جذب گرد و غبار باعث ایجاد الرژی بشود

بیل فیش ، بنیانگذار tuck.com و یک مربی معتبر خواب ، می گوید اگر روی یک تشک قدیمی بخوابید ، احتمال اینکه کنه های گرد و غبار وجود داشته باشد ، وجود دارد. وی می گوید: “هدف ما باید این باشد كه یك سوم زندگی را روی تشك خود بگذرانیم ، این بدان معناست كه هفت تا نه ساعت خواب توصیه شده شبانه داریم.” “با این حال ، بدن ما پوست مرده و روغن های طبیعی می دهد که می تواند باعث جذب ریزگردها باشد.” فیش خاطرنشان می کند که گرد و غبار می تواند برای هر تشکی مسئله ساز شود ، اما هرچه تشک قدیمی تر باشد ، احتمال وجود ذره های گرد و غبار نیز بیشتر است. اینها می تواند برای افراد مبتلا به آلرژی و آسم یک مسئله جدی باشد. جان دی رامیرز جونیور ، DC RN DACNB ، از مؤسسه ارتوپدی فلوریدا در تمپا می افزاید: این ذره ها همچنین برای افرادی که دارای شرایط پوستی خاص مانند اگزما هستند ، یک خطر بالقوه است.

 

2-آسم شما می تواند بدتر شود

به گفته نوح سیگل ، MD ، پزشک متخصص خواب در هاروارد و متخصص گوش و حلق و بینی ، افرادی که از آلرژی گرد و غبار یا آسم آلرژیک رنج می برند ممکن است گرفتگی بینی و مشکلات تنفسی مجاری هوایی را هنگام خوابیدن روی یک تشک قدیمی غبارآلود تجربه کنند. دکتر سیگل می گوید: “آسم قدیمی ساده همان چیزی است که ما آن را ریتم شبانه روزی می نامیم ، و معمولاً عصر و شب فعالیت می کند.” سینتیا بدکین ، MD ، یک متخصص اعصاب و روانشناسی در دانشگاه ایندیانا ، پزشک متخصص خواب می گوید: خوابیدن روی تشک قدیمی به طور مستقیم باعث آسم در شب نمی شود ، اما این می تواند علائم را برای افرادی که این بیماری را دارند، بدتر کند.

 

3-شما می توانید مشکل کپک داشته باشید

تشک شما با گذشت زمان سنگین تر می شود زیرا گرد و غبار ، سلول های مرده پوست و عرق را جمع می کند. دکتر سیگل می گوید که مشکلات رطوبت ناشی از عرق می تواند باعث ایجاد کپک در داخل تشک و در نتیجه آلرژی های احتمالی شود. دکتر سیگل می گوید: “کپک چیزی است که در یک تشک قدیمی می تواند تنفس و سلامت شما را تحت تأثیر قرار دهد.” “تشخیص وجود کپک دشوار است، انواع مختلفی وجود دارد ، اما ممکن است کسی به آن حساسیت داشته باشد یا ممکن است حساس باشد.”

 

4-ممکن است درد کمر یا گردن را تجربه کنید

تاد گلدمن ، که 22 سال است فیزیوتراپی انجام می دهد ، می گوید: “درد گردن و کمردرد به دلیل عدم حمایت از تشک قدیمی یک شکایت شایع است.” گلدمن می گوید ، خوابیدن روی تشک قدیمی  به طور غیرمستقیم بر رباط ها ، تاندون ها و مفاصل ستون فقرات تاثیر می گذارد. کاویتا شارما ، MD ، پزشک مدیریت درد دارای مجوز هیئت مدیره با 10 سال تجربه در معالجه بیماران در نیویورک ، با افزایش سن تشک ، نرمتر شده و از ستون فقرات حمایت نمی کند. این بدان معناست که حفظ وضعیت مناسب در شب دشوارتر خواهد بود. دکتر شارما می گوید: “حفظ وضعیت مناسب بدن در کاهش درد کمر مفید است.”

 

5-ممکن است استرس بیشتری داشته باشید

یک مطالعه کیفیت خواب و علائم مربوط به استرس را در بین افرادی که در تخت های کهنه تر می خوابند در مقایسه با تخت های جدید مقایسه می کند. آنها دریافتند که سیستم های جدید تختخواب باعث افزایش کیفیت خواب و کاهش ناراحتی در کمر می شوند – عواملی که می توانند علائم مرتبط با استرس را کاهش دهند. به این ترتیب ، استرس و خواب غالباً بهم پیوسته اند. استرس باعث می شود بسیاری از بزرگسالان خواب لازم را نداشته باشند و کمبود خواب می تواند به استرس کمک کند. بنابراین اگر تشک قدیمی شما خوابیدن را برای شما دشوار می کند ، سطح استرس شما می تواند باعث تکرار این چرخه شود.

 

6-حافظه شما ممکن است ضعیف تر بشود

اگر در خوابیدن روی یک تشک قدیمی مشکل دارید حافظه شما نیز ممکن است دچار مشکل شود. دکتر سیگل می گوید یکی از عملکردهای خواب تثبیت حافظه است. و اگر در شب به دلیل تشک قدیمی خوب نخوابید ، این اتفاق در حد مطلوب رخ نمی دهد.

 

7-در انتها ، می توانید خواب کم و یا بی کیفیتی داشته باشید – که منجر به سایر موارد سلامتی می شود

به گفته دکتر بدکین ، کیفیت پایین خواب از هر علتی با خواب آلودگی در روز ، مشکل در غلظت خون، بیماری قلبی ، فشار خون بالا ، سکته مغزی ، دیابت ، افسردگی و افزایش وزن همراه است . در همین حال ، خواب کافی دارای مزایای سلامتی بی شماری از جمله سیستم ایمنی تقویت شده ، پیشگیری از دیابت نوع 2 و مدیریت وزن است. دکتر سیگل می افزاید: خواب زمان بهبودی بدن است. بنابراین مطمئن شوید که احساس راحتی می کنید. اگر یک تشک قدیمی زمان خواب را کاهش می دهد ، ارزش سرمایه گذاری برای خرید یک تشک جدید را دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *