mazzali_aladino_bed__il_letto_aladino_bedroom_area_JM_PS_OPT-600x315

6 راز داشتن خواب شبانه خوب

آیا بی خوابی شبانه دارید؟اگر شما در تلاش برای یافتن دلایل بی خوابی خود هستید، آیا تا به حال در نظر داشته اید که اتاق خواب شما می تواند باعث بی خوابی شما در شب بشود؟

اغلب توصیه های بی خوابی بر بهداشت خواب و تغییرات رفتاری تمرکز می کنند، و تأثیر محیط خواب بر کیفیت خوابتان را نادیده می گیرند. اتاق های خواب به راحتی و بدون دردسر می توانند به اتاق های چند منظوره تبدیل شوند.

شما نمی توانید حمام کردن در اشپزخانه را تصور کنید ، پس چرا میزکارتان را در اتاقی که در آن میخوابید قرار میدهید؟

ما 6 راهنمایی برای ساختن یک محیط خواب کامل بدون زحمت جمع آوری کرده ایم.

1-اتاق خواب فقط برای دو چیز است …

…خواب و رابطه جنسی ، فقط همین. اتاق خواب شما محل کار یا ورزش یا تماشای فیلم های ترسناک نیست. اتاق خواب باید پناهگاه ، محل استراحت و آرامش شما باشد، بدون استرس و تحریک غیر ضروری. اگر برای بهبود کیفیت خواب خود جدی هستید، باید بدانید که اتاق خواب شما یک دفتر، یک سینمای خانگی، یک اتاق بازی و یک سالن ورزشی نیست.

ممکن است دشوار باشد اما اولین کاری که باید انجام دهید دور شدن از هر وسیله و ابزار است که مستقیما به خواب بستگی ندارد. بعضی کتاب ها برای ارامش مناسب اند ، اما تلویزیون و کامپیوتر برای قرار گرفتن در اتاق خواب نامناسب اند.

نور آبی منتشر شده از صفحه نمایش کامپیوتر می تواند به طور جدی باعث اختلال در الگوهای خواب شما با مسدود کردن هورمون خواب، ملاتونین، شود. به خواب رفتن با تلویزیون روشن،علاوه بر اینکه باعث تحریک غیر ضروری شما در شب می شود حتی می تواند باعث افسردگی شود.

2-اطرافتان را مرتب کنید

بنابراین حالا که شما از دستگاه فکس ، سیستم صوتی فراگیر و وسایل ورزشی خلاص شده اید، زمان تمیزی و اراستن است. تا جایی که ممکن است از هرج و مرج دوری کنید. سعی کنید فضای اطراف تخت خوابتان را تمیز و مرتب کنید ، زیرا این فضا باعث ارامش و راحتی شما پیش از خواب میشود.

اتاق خود را کاملا تمیز کنید . کرم های ریز گرد و خاکی انگل های کوچک هستند که در داخل ملافه ها و اثاثیه یا لوازم داخلی زندگی می کنند و با تکه های کوچک پوست زنده زندگی می کنند. اگر ازاد باقی بمانند، می توانند به معنای واقعی کلمه بالغ بر میلیون ها نفر بشوند، که به طور بالقوه باعث آلرژی و یا آسم می شود.

گرد و غبار همچنین باعث ایجاد سرفه و عطسه می شود ، که شما را در شب از خواب بیدار می کند. حیوانات خانگی را دور از اتاق خواب نگه داری کنید. خز و مو نیز حاوی گرد و غبار، خاک و انگل است.

3-خنک تر ، نه گرم تر

اگر تصور شما از آب و هوای عالی برای اتاق خواب این است که حرارت مرکزی را تا حداکثر زیاد کنید ، کاملا اشتباه می کنید. دمای اتاق تأثیر قابل توجهی بر خواب دارد.

مطالعات نشان داده است که دمای مطلوب برای خوابیدن بین 16 تا 20 درجه سانتیگراد (60 تا 68 درجه فارنهایت) است. در شب، درجه حرارت بدن شما به عنوان بخشی از چرخه طبیعی خواب به تدریج کاهش می یابد.

یک اتاق خیلی گرم خواب کامل در شب را سخت تر می کند ، و میزان خواب عمیق را کاهش می دهد و همچنین باعث افزایش بیخوابی شبانه می شود.

اگر از تهویه هوا یا سیستم گرمایشی استفاده می کنید، ترموستات خود را مطابق با آن تنظیم کنید. در غیر این صورت شما می توانید پتو ها را اضافه یا حذف کنید، از فن استفاده کنید یا یک پنجره باز کنید.

پیدا کردن درجه حرارت مناسب نوزادان و سالمندان سخت تر است ، به طوری که ممکن است به اتاق چند درجه گرمتر نیاز داشته باشند.

4-در طرف تاریک بمانید

نور یکی از قوی ترین نشانه های بدن برای تنظیم چرخه خواب / بیداری ما است. بنابراین مهم است که نقش نور را در اتاق خواب خود در نظر بگیرد. در حالت ایده آل، وقتی خوابیده اید، باید در تاریکی کامل باشید.

اگر شما در نزدیکی چراغ های خیابان زندگی می کنید، از چشم بند یا پرده های تاریک استفاده کنید. هرگونه نور از وسایل الکترونیکی را مسدود کنید. حتی تابش نور مبهم از ساعت زنگ دار دیجیتال می تواند شما را در شب بیدار نگه دارد.

به جای لامپ سقف، از لامپ های کم مصرف با ولتاژ پایین استفاده کنید. این کار سایه های خشن کمتر و محیط گرم تر و آرامش بخش ایجاد می کند. از چراغ های آبی یا فلورسنت در اتاق خواب کاملا اجتناب کنید.

این نوع نورپردازی موجب شبیه سازی نور روزو افزایش هوشیاری می شود ، نه حالتی که هنگام خواب میخواهید باشید.

اگر شب از خواب بیدار شدید سعی کنید چراغ ها را روشن نکنید ، این باعث میشود مغز شما به حالت بیداری تبدیل شود و به خواب رفتن دوباره را سخت تر می کند.

5-صدا را کاهش دهید

بعضی از مردم حساسیت بیشتری نسبت به صدا دارند و نیاز به محیطی تقریبا ساکت برای خوابیدن دارند. اگر اینگونه باشید و یک اتاق خواب پر سر و صدا داشته باشید، ممکن است تنها راه حل شما استفاده از گوش گیر باشد.

گاهی اوقات ممکن است در یک اتاق پر سر و صدا به خواب بروید، اما سر و صدای مداوم شما را در خواب ضعیف نگه می دارد و مانع ورود شما به چرخه خواب عمیق می شود که برای احساس شادابی کامل در صبح لازم است.

راه حل دیگراستفاده از یک روش شناخته شده به عنوان نویز سفید است. سی دی های نویز سفید نویز، MP3 یا دستگاه های خاص صدایی شبیه تداخل استاتیک رادیویی قدیمی را پخش می کنند.

نویز سفید اثر “پوشاننده” دارد، به طوری که هرگونه سر و صدایی ناگهانی مانند ترافیک و یا پارس سگ کمتر احتمال دارد شما را بیدار کنند.

نویز سفید یک اصطلاح عمومی برای هرگونه صدایی است که این اثر را دارد که می تواند صداهای طبیعی یا حتی صدای ماشین لباسشویی باشد.

6-تخت خواب : مرحله اخر

از انجایی که ما یک سوم زندگی خود را در خواب می گذرانیم ، باعث می شود که برای یک تخت خواب راحت سرمایه گذاری کنیم تا بدون احساس خستگی بعد از خواب شبانه انرا ترک کنیم.

هیچ تخت خواب یک نفره ای وجود ندارد که برای همه مناسب باشد اما برخی راهنمایی های اساسی برای انتخاب بستر مناسب وجود دارد:

اندازه : موضوع تخت خواب بزرگ نیست اما یک تخت خواب کوچک که برای بی قراری در شب هم مناسب است انتخاب کنید.

یک قاعده خوب این است که شما هر دو باید بتوانید روی تخت راحت بخوابید و بازوهای خود را بدون لمس کردن یکدیگر پشت سرتان بگذارید .

تشک : انتخاب تشک احتمالا تنها فاکتور مهم برای راحتی تان است. به معنای واقعی کلمه صدها نوع تشک برای انتخاب وجود دارد. در صورت امکان، حداقل 15 دقیقه وقت بگذارید تا یک تشک را در نمایشگاه قبل از خرید امتحان کنید.

به خاطر داشته باشید که تشک بیش از حد نرم می تواند باعث خمیدگی ، و منجر به درد پشت شود ، در حالی که تشک بیش از حد سفت می تواند به درد نقاط فشار مانند باسن و شانه منجر شود .

آیا شما از پتو، لحاف و یا فقط یک ملافه استفاده می کنید؟ این انتخاب شماست، مطمئن شوید که شما کاملا احساس گرمی در بستر دارید اما جریان هوای کافی برای جلوگیری از عرق کردن را داشته باشید. بالشی را انتخاب کنید که بتوانید ستون فقرات گردن را (اندکی از پشت) در یک ردیف بدون خمیدگی یا تنش عضلانی قرار دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *