NSF_9_F_SleepFoundation_TheDifferenceBetweenNightTerrorsAndNightmares_Purchased_1440x600

3 راه تشخیص وحشت شبانه و کابوس

کابوسها و وحشت های شبانه هر دو وحشت دارند و می توانند باعث اختلال در خواب شوند ، اما آنها یکسان نیستند. دانستن برخی از تفاوت های اصلی می تواند به شما در درک آنچه اتفاق می افتد کمک کند و اقدامات احتمالی را برای بهبود خواب کشف کنید.

کابوسها در مرحله REM خواب اتفاق می افتند. کابوسها یا خواب هایی با محتوای صریح و نگران کننده ، اغلب در خواب REM اتفاق می افتند ، هنگامی که مغز بیشتر مستعد خواب زنده است. از آنجا که آنها در هنگام خواب REM اتفاق می افتند ، کابوس ها اغلب دیرتر از شب یا ساعات اولیه صبح وقتی مغز به آن قسمت از چرخه خواب می رسد ، رخ می دهد. از طرف دیگر ، وحشت های شبانه بیشتر در هنگام خواب غیر REM رخ می دهند.

کابوس هارا به راحتی می توانید به یاد بیاورید. به طور معمول ، کسی که کابوس را تجربه می کند ، با یادآوری کاملاً واضح از خواب بد ، بلافاصله از خواب بیدار می شود. اغلب کودکان می خواهند در مورد رویای بد صحبت کنند و والدین خود به آنها اطمینان دهند که همه چیز درست است.

از طرف دیگر ، کسی که وحشت شبانه را تجربه می کند ، ممکن است چند دقیقه قبل از ارام شدن مجدد برای خواب ، فریاد بزند ، در خواب راه برود یا ترسیده به نظر برسد. سپس، آن شخص فقط یک یادآوری مبهم از خواب خواهد داشت. اگرچه دیدن آن بسیار ناراحت کننده است ، اما وحشت در شب مضر نیست و احتمال دارد که فرد حتی صبح آن را نتواند به یاد بیاورد.

وحشت های شبانه در کودکان شایع تر است. در حالی که هر کسی می تواند کابوس و یا شب وحشت را تجربه کند ، این حالت در کودکان نسبت به بزرگسالان بسیار شایع تر است ، به ویژه اگر بین چهار تا هشت سالگی باشد. با بزرگ شدن کودک ، وحشتهای شبانه به طور معمول از بین می روند.در حالی که کابوسها میتوانند در هر سنی اتفاق بیفتند. خواه نگران وحشت در شب یا کابوس هستید ، اگر رویاهای هراس آور ، شما یا کودکتان را برای چند شب (یا هفته) بیدار نگه داشت ، با دکتر خود یا دکتر کودکتان صحبت کنید. اختلال در خواب ، چه آنها را به یاد داشته باشید یا نه ، می توانند بر روی سطح انرژی روز تأثیر منفی بگذارند و منجر به یک زنجیره ای از وقایع منفی شود. برای اطمینان از این که شما و کودکتان خواب خوبی را که برای یک زندگی سالم به آن نیاز دارید دریافت می کنید ، در مورد وضعیتتان با پزشک صحبت کنید.

 

 

منبع: https://www.sleepfoundation.org/articles/3-ways-tell-nightmare-night-terror

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *