Demonstration of quality. A young man holding demonstrations quality mattress in the bedroom; Shutterstock ID 214040800; PO: Today.com David Anderson

12 راه برای خواب بهتر در اتاق خواب

آیا برای  خواب به کمک نیاز دارید؟ اتاق خواب شما می تواند باعث بی خوابی شما شود. در اینجا 12 راه سریع تبدیل اتاق خواب به یک محیط سالم تر وجود دارد.

1-خرید یک تشک جدید

حتی سعی نکنید فروشگاه ها را مقایسه کنید. هر تشک در هر فروشگاه دارای نام متفاوت است. و صاحب هر فروشگاه تشکی می گوید که تشک مغازه اش متفاوت است و بهتر از هر فروشگاه دیگری در این سیاره است. حقیقت این است که تشک مناسب برای شما آن است که شما برای 30 روز در خانه خود انرا امتحان کنید. فروشگاه تشکی را انتخاب کنید که شما را در انتخاب ازاد می گذارد ، تشکی را انتخاب کنید که شما و همسرتان فکر می کنید راحت تر است ، مطمئن شوید که دارای ضمانت است و انعطاف پذیری ان را امتحان کنید. در مورد فنرها و اسفنج و ظاهر لوکس ان نگران نباشید. تشکی که اجازه می دهد به یک خواب عمیق و طبیعی بروید و صبح بدون درد و گرفتگی بیدار شوید، همان چیزی است که می خواهید. و تنها یک راه برای پیدا کردن آن تشک است.

2-لوازم تخت خواب مناسب انتخاب کنید

پارچه های لطیف با فیبر های طبیعی و رنگ های ارامبخش بخرید. یک ترمه ی عالی نرم روی رخت خواب خود بکشید. یک لحاف گرم ابریشمی برای رویه.از همه مهم تر بالش. یک بالش رولی برای پشت گردن ، یک پشتی برای کمر ، یک بالش تمام قد برای زمانی که همسرتان کنارتان نیست. البته ضد الرژِی . و عروسک خرسی را فراموش نکن. شما نمی توانید بدون یک نفر بخوابید.

3-توجه به بو

اسپری سریع آب اسطوخودوس دارای اثر ارامبخشی در بالش های خود قبل از خواب به آرامش ذهن خسته کمک می کند.

4-خنک کردن قبل از خواب

بکی وانگ چنگ، M.D.، مدیر پزشکی در مرکز پزشکی کترینگ در اوهایو می گوید : قبل از رفتن به تخت، دمای اتاق خود را کاهش دهید. دما پایین تر به بدن شما می گوید  که وقت خواب است. اگر شریکتان مشکل دارد به او بگویید لباس بیشتری بپوشد.

5-حمام کنید

یک حمام گرم نیز کمک می کند دمای بدن خود را کاهش دهید. بله، دمای بدن شما در حالی که در حمام هستید بالا می رود، اما پاسخ بدن شما به گرما باعث می شود که درجه حرارت بدنتان پایین بیاید.

6-برنامه ماساژ

یک درمانگر بلاروت می گوید :”ماساژ هورمونهای عصبی را که با بی خوابی مرتبط است را متوقف می کند و تقریبا به صورت دستی باعث خواب شما می شود”اگر نمی توانید از عهده ی یک ماساژ خوب برآیید برای داشتن یک ماساژ خوب و مقرون به صرفه به مدرسه ی ماساژ مراجعه کنید.

7-نیاز های خود را در اولویت قرار دهید

زنان عادت ندارند خودشان را پرورش دهند یا خودرا اولویت قرار دهند. اما خواب برای سلامت و شادی بسیار ضروری است که باید آنرا انجام دهید. اگر خروپف سگ شما را بیدار می کند، او را در یک اتاق دیگر قرار دهید. اگر خروپف شریک زندگیتان شما را بیدار کند، به او کمک کنید تا درمان شود. اگر او حاضر به همکاری نیست، او را در اتاق دیگری قرار دهید.

8-پرده ها را تاریک کنید

شما در تاریکی بهتر می خوابید. اگر پلک های شما زمانی که از یک مرحله خواب به مرحله دیگری میروید ارتعاش داشته باشند، حتی چراغ های خیابان و یا نور ماه کامل می تواند شما را بیدار کند.

9-شب خواب ها را خاموش کنید

شما همچنین می توانید از رادیو ساعت دار با نمایشگرهای روشن استفاده کنید. به نظر می رسد که مغز شما حتی می تواند چنین لکه های کم نور را اشتباه تفسیر کند و اگر شما را مجبور به بیدار شدن کرد تعجب کنید. دکتر یان-برو می گوید: “تاریکی ساعت زیستی مغز را مهار می کند.” این به مغز شما می گوید وقت خواب است.

10-جوراب بپوشید

توضیحات قابل اطمینانی برای آن وجود ندارد، اما مطالعات نشان داده اند که پوشیدن جوراب در رخت خواب به خوابیدن کمک می کند. ممکن است که گرم شدن پاها باعث کاهش دمای بدن داخلی شما شود.

11-ساعت را نادیده بگیرید

ساعت را بچرخانید یا انرا از خود دور کنید ، بنابراین نمیتوانید آن را ببینید. ما در طول شب کمی بیدار میشویم. یک نگاه اجمالی به ساعت و این که متوجه شوید باید به زودی بلند شوید، کافی است که شما را از خواب بیرون بیاورد و خواب را از شما دور کند.

12-بدون لباس بخوابید

چارلز جی پرش، M.D.، یک متخصص خواب در مرکز اختلالات خواب کلینیک کلیولند می گوید :”اینکه حالت راحت خود را با پتو و ملافه به وجود بیاورید راحت تر از آن است که با لباس خواب بلند یا پیژامه پشمی آنرا تنظیم کنید.” این ایده برای این است که شما را از چیزهای کوچکی که ممکن است شمارا بیدار کند ، دور کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *