NSF-10-A-1071189

کودکان ، نوجوانان و خواب ، خواب و سبک زندگی شما ، خواب و بی خوابی ، ابزارها و روش های خواب

چرا کودک شما در طول تابستان نیاز به یک برنامه خواب دارد؟

هنگامی که ساعت های روشن روز طولانی می شود و مدرسه در تابستان تعطیل است ، یافتن یک برنامه منظم برای عادات خواب کودکان اسان است. اما با وجود اینکه چند کودک می خواهند قبل از تاریکی به رخت خواب بروند ، به نظر نمیرسد ایده خوبی برای برنامه ی عادی خواب باشد. حفظ عادت روزانه ثابت نقش مهمی برای کمک به بچه ها در خواب مورد نیازشان دارد. برای مثال، اگر کودک شما در تابستان به اردوگاه یا مهد کودک می رود، باید صبح زود از خواب بیدار شود ودیر خوابیدن باعث خواب کم و خستگی و شاید بد خویی کودک می شود.

نوجوانان مایل به خوابیدن تا نیمه روز و بیدار شدن هنگام ظهر در روزهای تابستان هستند ، اما این می تواند ریتم شبانه روزی انها را از بین ببرد و زود بیدار شدن برای مدرسه در پاییز را سخت تر می کند.

کم خوابیدن در طول تابستان نتایج پنهانی برای سلامتی نیز به دنبال دارد. اینها شامل تغییر در خلق و خو و دشواری تمرکز، و همچنین مشکلات یادگیری، کم شدن اشتها، پر خوری و حفظ وزن است. در واقع، پس از کلاس دوم، بسیاری از کودکان در طول ماه های تابستان وزن اضافه می کنند و تصور می شود تغییرات در خواب، رژیم غذایی و میزان فعالیت آنها در طول این زمان، از عوامل موثر است.

برای اطمینان از اینکه کودک شما در طول تابستان به میزان مناسب خواب می رود (به طور معمول 10 تا 13 ساعت در شب برای پیش دبستانی ها، 8 تا 11 ساعت شبانه روز برای بچه های بزرگتر)، برنامه زمانی مناسب برای خواب را ایجاد کنید، حتی اگر ناچارا قبل از غروب آفتاب به خواب می روند. نصب پرده های تاریک در اتاق کودکتان می تواند باعث افزایش میل به خواب در یک ساعت مناسب شود. حتی اگر برنامه نوجوان شما فرصت های زیادی برای خواب شما فراهم می کند، سعی کنید او را حداقل 9 یا 10 صبح بیدار کنید.

بنابراین عبور از تابستان به ساعت مدرسه وقتی مدرسه اغاز شود آسان تر خواهد شد. چند هفته قبل از شروع مدرسه، به تدریج فرزندتان را به خواب و ساعت بیدار شدن  به طوری که به اندازه کافی بخوابند و بتوانند به موقع به مدرسه بروند عادت دهید. یک راه خوب برای انجام این کار این است که زنگ هشدار را هر چند شب 15 دقیقه زودتر بگذارید تا زمانی که به ساعت مدرسه برسد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *