NSF_9_B_Sleepfoundation_HowPregnancyAffectsYourDreams_Purchased_1440x600

چگونه دوران بارداری می تواند روی رویاهای شما تاثیر بگذارد؟

بسیاری از خانمها میدانند که هنگام بارداری رویاهایشان تغییر می کند. رویاها می توانند زیادتر و واضح تر شوند و برخی از خانم ها افزایش کابوس ها و رؤیاهایی را تجربه می کنند که باعث اضطراب می شود. یکی از دلایل احتمالی: بارداری باعث تغییر در سطح هورمون ها می شود که به نوبه خود بر ریتم خواب تأثیر می گذارد و منجر به الگوهای رویایی جدید می شود. بیاموزید که چگونه بارداری می تواند رویاهای شما را تحت تأثیر قرار دهد و چگونه با این تغییرات کنار بیاید.

انواع رویاهای جدید

زنان در دوران بارداری تمایل دارند رویاهای بیشتری داشته باشند. علاوه بر رویاهای واضح تر ، بسیاری از زنان خواب های خود را بهتر به یاد می آورند. محتوای رویاهای آنها نیز می تواند تغییر کند. بسیاری از خانمها خواب در مورد آب ، باروری ، تغییر بدن ، زایمان و فرزند آینده خود را گزارش می دهند. برخی از این رویاها ممکن است خود را به عنوان کابوس یا رویاهای ترسناک مربوط به کودک جلوه دهند.

آنچه در پشت آن است

هورمونهای نوسانگر مسئول رویاهای شدیدتر و مکرر هستند. زنان باردار نیز بیشتر دچار خستگی می شوند و بیشتر اوقات می خوابند ، که می تواند دلیل آن باشد که به طور کلی افزایش یافتن رویاها را تجربه می کنند.

علاوه بر این ، یادآوری بیشتر رویاها مربوط به تغییر ریتم خواب است. زنان باردار بطور مداوم از اختلالاتی مانند کودک که در رحم حرکت می کند یا نیاز به استفاده از حمام در طول شب بیدار می شوند . این بیداری ها ممکن است در وسط چرخه رویا اتفاق بیفتد ، که منجر به قوی تر شدن حافظه می شود.

در آخر ، زنان باردار ممکن است وقت خود را در فکر کودک ، زایمان و زندگی جدید خود با کودک بگذرانند. طبیعی است که این افکار ، خیالات و ترسها در خواب و گاه کابوس نقش داشته باشند.

مدیریت رویاهای نامطلوب

خواب دیدن در دوران بارداری می تواند روشی سالم برای برطرف کردن امیدها و اضطراب های شما باشد. در حقیقت ، زنانی که در دوران بارداری کابوس های بیشتری نسبت به زایمان دارند ، در واقع زایمان های کوتاه تر و آسان تری دارند. با این وجود ، رویاهای ناخوشایند ، به ویژه موارد واضح که در دوران بارداری رخ می دهد ، می تواند ناامید کننده باشد. شما ممکن است با صحبت کردن با پزشک خود در مورد هرگونه اضطراب در مورد بارداری ، زایمان یا مادر شدن ، فرکانس آنها را کاهش دهید. نکات معمول خواب برای خانم های باردار را رعایت کنید ، مانند جلوگیری از نوشیدن مایعات زیاد قبل از خواب و تمرین های آرامش بخش آماده شدن برای خواب را انجام دهید. و مطمئن باشید هیچ تحقیقی نشان نداده که رویاهای ترسناک در دوران بارداری در سلامت کودک جدید شما دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *