3933534_1530526185_525

چگونه باید بفهمید که زمان تعویض تشک فرا رسیده است؟

اکثر ما هر روز باید برای خرید وسایل مختلف تصمیم بگیریم ، بنابراین ممکن است فکر کنید که خرید یک تشک جدید معامله چندان بزرگی نخواهد بود.

با این حال زمان آن که فرا برسد ، اغلب جدا شدن از تشک قدیمیتان سخت تر از آنچه که باید باشد است. آنرا اضطراب جدایی یا دلبستگی ناخوشایند مینامند ،اما اکثر مردم تمایل دارند که نشانه های فرسودگی تشکشان را تا زمانی که خیلی دیر است ، نادیده بگیرند.

سپس هنگامی که تصمیم به حرکت میگیرید ، زمان کافی برای تحقیق و امتحان ندارید. در نهایت، به دلیل اینکه انواع زیادی تشک وجود دارد، شما ممکن است با خرید یک محصول گرانقیمت تر که تمام نیازهای خواب شما را برآورده می کند، به پایان ببرید.

برای اطمینان از اینکه این اتفاق برای شما رخ نخواهد داد، من راهنمای کوتاهی را با رایج ترین نشانه هایی که درست قبل از نابودی سطح خواب مورد علاقه شما نشان داده می شود، جمع آوری کردم. وقتی متوجه برخی از آنها شدید، احتمالا زمان شروع جستجو برای یک تشک جدید است.

1-سن

تشک شما چند ساله است؟درست مثل برخی از وسایل الکترونیکی، تشکی که دائما استفاده می شود باید هر 7 تا 10 سال جایگزین شود (طبق گزارش مجله Consumer Reports) ممکن است این تکان دهنده باشد اگر شما یک تشک با گارانتی 20 ساله را خریداری کرده اید ، اما جان از امتحان کنندگان تشک میگوید :”ضمانت ها راحتی کلی تشک را پوشش نمیدهند. این ضمانت تنها شامل جنبه های فنی مانند فنرها یا نقص های تولید می شود، بنابراین شما نباید تا مدت زمانی که ضمانت نامه وجود دارد انتظار ویژگی های راحتی را نیز داشته باشید ”

بنابراین اگر از تشک فعلی تان بیش از 8 سال استفاده می کنید وقت آن است که یک مورد جدید را در نظر بگیرید.

2-خسته از خواب بیدار می شوید

ما برای استراحت به خواب می رویم، بنابراین اگر زمانی که بیدار می شوید اولین چیزی که میخواهید شنا کردن در یک تشت قهوه است ، ممکن است تشک شما به اندازه کافی راحت نیست. در آن زمان ، ویژگی هایی که تشک برای آن ساخته شده از دست می دهد مانند آن که خواب خوب باعث گرفتگی بدن ، بی قراری در شب و کمردرد می شود.

با این حال اگر تشک شما جدید و راحت است، این معنی است که ممکن است شما مشکل خواب دارید.

3-وجود توده ها

ما تمایل داریم که تغییراتی را که در نزدیکیمان اتفاق میفتد را نادیده بگیریم ، بنابراین دفع بعد که ملافه را عوض کردید سطح تختتان را با دقت بررسی کنید. اگر توده پیدا کرده یا فوم قلنبه به نظر می رسد، آن را فقط یک تلنگر ندانید. توده ها، فرورفتگی ها ، و سایش و پاره شدن نشانه این است که تشک گرانبهای شما قادر به برطرف کردن نیازهای خواب شما نیست.

4-وجود صداهای اضافی

اگر زمانی که این سمت به آن سمت میچرخید تشکتان جیر جیر و تق تق میکند ، خواب شما راحت نیست. این زمانی اتفاق می افتد که فنر ها بخاطر حرکت بدنتان در شب روی تخت فرسوده می شوند.بنابراین نگران هر گونه صدای اضافی در تخت خود باشید!

5-مانند یک ننو احساس می کنید

در صورتی که سطح دردناک قابل ملاحظه ای نیست، اما زمانی که شما دراز کشیده اید، احساس می کنید که در یک حمور هستید، بدان معنی است که هسته ی فوم تشک شما آسیب دیده است. فوم هنگامی که شما بالا می آیید، به عقب برمیگردد، اما پشتیبانی ارائه شده توسط فوم داخلی اثر طولانی ندارد.

6-مانند یک قلعه بادی است

اگر هر حرکت شریک زندگیتان را احساس می کنید و با هر حرکت و چرخش احساس می کنید در یک قایق هستید ، به این معناست که باید تشک خود را تعویض کنید. البته، فوم حافظه (یا به طور کلی هر تشکی از فوم ) این حس را ایجاد نمی کند، بلکه فنر یا سیم پیچی داخلی آن را به وجود می آورد. اگر این گونه است، بدانید وقت آن رسیده است که آنرا تعویض کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *