NSF_10_F_SleepFoundation_CommonCausesOfNightSweatAndHowToAlleviateThem_Purchased_1440x600

چهار علت عمده عرق کردن در شب

اگر بارها شب ها غرق در عرق از خواب بیدار می شوید ،احتمالا از عرق شبانه رنج می برید. این به عنوان تعریق خواب نیز شناخته می شود ، این بیماری باعث تعریق مکرر در خواب می شود که حتی ممکن است ملافه شما را خیس کند. عرق شبانه با تجربه گاه به گاه بیدار شدن از عرق به دلیل خوابیدن در زیر پتوهای سنگین و یا در اتاقی که بسیار گرم است متفاوت است. در تعریق های شبانه ، احتمال دارد که عرق بی ارتباط با محیط اتاق خواب شما باشد و بیشتر به یک وضعیت پزشکی اساسی متصل باشد. در مورد دلایل عرق کردن شب و راهکارهای مؤثر برای مقابله با آنها بیشتر بدانید.

دارو

برخی از داروهای خاص با عرق شبانه همراه هستند. به عنوان مثال ، بیمارانی که داروهای ضد افسردگی مانند بازدارنده‌های بازجذب سروتونین مصرف می کنند ، ممکن است عرق شبانه را تجربه کنند. داروهایی که برای پایین آوردن تب (مانند آسپیرین یا استامینوفن) مصرف می شوند ممکن است باعث تعریق شبانه شوند. اگر بیش از چند هفته عرق کردن شبانه را تجربه می کنید ، در مورد تنظیم داروی خود با پزشک خود مشورت کنید.

عفونت

بسیاری از عفونت ها می توانند باعث ایجاد تب شوند ، که به نوبه خود منجر به تعریق شبانه می شود. سل ، عفونت های باکتریایی و ویروس نقص ایمنی بدن (HIV) چند نمونه از عفونت هایی هستند که عرق های شبانه یکی علایم اصلی آن است. اگر چندین هفته عرق شب را به همراه سایر علایم بیماری تجربه می کنید ، با پزشک خود صحبت کنید تا احتمال عفونت را رد کنید.

اختلالات هورمونی

فئوکروموسیتوم ، سندرم کارسینوئید ، پرکاری تیروئید و سایر شرایط هورمونی می تواند منجر به تعریق شبانه شود. چگونه کار می کند: هیپوتالاموس بخشی از مغز شما است که وظیفه تنظیم دما را دارد. همچنین مسئول ترشح و مهار هورمون ها است. اگر هورمونهای شما تنظیم نباشد، ممکن است نشانه این باشد که هیپوتالاموس نیز در تنظیم دمای بدن مشکل دارد و منجر به تعریق شبانه می شود. درمان و تنظیم هورمون ها میتواند مفید باشد.

یائسگی

برای خانم ها ، عرق کردن شبانه یکی از واضح ترین و رایج ترین علائم وقوع یائسگی است. در این مدت ، کاهش استروژن منجر به عدم تعادل در هورمون ها می شود که باعث گرگرفتگی و تعریق شبانه می شود. خنک نگه داشتن اتاق و تهویه مناسب اتاق خواب می تواند به کاهش بروز عرق های شبانه در دوران یائسگی کمک کند ، همچنین می توانید از مصرف الکل اجتناب کنید و از روش درمانی جایگزین هورمون استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *