sleep-apnea

چرا نشستن در تمام طول روز می تواند باعث خروپف شما در تمام طول شب بشود؟

ما به این موضوع می پردازیم : نشستن برای ساعت های متوالی برای سلامتی شما بد است. یکی از مواردی که نشستن بیش از حد می تواند به سلامتی شما اسیب بزند را در اینجا بررسی میکنیم.

خروپف کردن بیشتر از آنکه آزار دهنده باشد جدی است.

این می تواند نشانه ای از انسداد تنفس در خواب باشد ، یک اختلال خواب خطرناک که در آن تنفس شما متوقف می شود و خروپف شروع می شود. اگرچه بسیاری از داروهای خانگی برای متوقف کردن خروپف وجود دارد ، محققان می گویند ممکن است راه حل دیگری وجود داشته باشد. یک مطالعه سال 2017 از مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی نشان می دهد که این راه ، ممکن است به سادگی ایستادن بیشتر باشد یا حداقل هنگام نشستن پاهای خود را بیشتر حرکت دهید.

برای این مطالعه ، که در فیزیولوژی تنفسی و نوروبیولوژی منتشر شده است ، محققان 16 نفر را که خروپف می کنند ، انتخاب کردند. همه آنها سالم بودند و هیچ یک از آنها اضافه وزن نداشتند. محققان بعد از اندازه گیری میزان مایعات در ماهیچه های پای داوطلبان ، از آنها خواستند که چهار ساعت بنشینند — و سپس میزان خروپف آن شب را پیگیری کردند. چرا مایع پا را اندازه گرفتند؟همانطور که محققان در این مطالعه عنوان کردند: “نشستن طولانی مدت ممکن است باعث حفظ مایعات در پا شود که در هنگام خواب به گردن باز میگردد و به خروپف کمک می کند.”

محققان همچنین می خواستند یک راه حل مناسب را آزمایش کنند

نیمی از داوطلبان برای نگه داشتن عضلات پای خود هنگام نشستن ، پاهای خود را روی پدال فشار می دادند. نیمی دیگر اجازه دارد پاهایشان به شکلی کاملاًاویزان کنند که بسیاری از ما هنگام نشستن روی یک میز یا روی نیمکت به آن عمل می کنیم. یک هفته بعد ، محققان گروه ها را معکوس کردند – داوطلبان غیرفعال پدال ها را فشار دادند، کسانی که پدال را فشار دادند بیکار نشسته بودند – قبل از اینکه دوباره خروپف شب را بررسی کنند.

مطمئناً ، هنگامی که داوطلبان بیکار نشسته بودند ، حجم مایعات پایین پا سه برابر شد و آنها در آن شب بسیار خروپف کردند. اما هنگامی که داوطلبان پدال ها را نگه می داشتند – با نگه داشتن پدال ، خون و مایعات در ماهیچه ها حرکت می کند – مایعات کمتری در پا  جمع میشد و خروپف آنها بیش از نیمی کاهش یافت.

مایکل بروس ، پزشک خواب و روانشناس بالینی می گوید: “اگر مایعات اضافی در گردن وجود داشته باشد ، باعث می شود نای یا مری شما تنگ تر شود.” هنگامی که بعد از یک روز طولانی نشستن ، دراز کشیدید ، مایعات اضافی در پاها می توانند تا گردن سرریز شوند و نای شما را فشرده کنند. وی افزود: این نیرو باعث می شود هوا سریعتر حرکت کند و می تواند باعث لرزش و سپس خروپف شود. این یک مسئله ضخامت راه هوایی است .” وی همچنین ایده تجهیزات تناسب اندام زیر میز را دوست دارد: شما می توانید یک پله ، پدال دوچرخه یا یک دستگاه ورزشی تهیه کنید که می تواند عضلات پای شما را در طول روز مشغول نگه دارد.

این فقط یک مطالعه کوچک است ، و ورزش پاها ممکن است راه حل همه مشکلات نباشد. اگر خروپف می کنید با پزشک خود صحبت کنید یا با یک متخصص خواب ملاقات کنید. در ضمن ، هیچ مشکلی با ورزش بیشتر به وجود نمی آید.

 

منبع: https://www.besthealthmag.ca/best-you/sleep/how-to-stop-snoring/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *