شما در یک دوی ماراتن شرکت نمی کنید و بدون وسایل و تجهیزات از یک کوه مرتفع بالا نمی روید. با این حال،  با وجود صرف یک سوم زمان زندگی ما در خواب، اتاق خواب بسیاری از ما به اندازه کافی آماده نیست به خصوص در مورد تشک.

نه اینکه ما اهمیت یک تشک راحت را ندانیم. در نظرسنجی سال 2011، بنیاد ملی خواب به این نتیجه رسید که 92 درصد مردم معتقدند که یک تشک راحت برای خواب خوب اهمیت دارد.

Mid adult man lying on front on bed, holding coffee cup

ممکن است وسوسه شوید که بودجه کمتری را برای خرید یک تشک صرف کنید اما توجه داشته باشید که چشمان بسته و خواب راحت تا چه اندازه می تواند به کاهش وزن شما کمک کند، حافظه شما را بهبود بخشیده و طول عمر شما را افزایش دهد، آیا واقعا می توانید یک روی خواب خوب قیمت بگذارید؟

اما تشک نامرغوب – یا تشکی که بیش از حد قدیمی باشد – می تواند باعث ایجاد گردن درد و کمردرد شود. در اینجا چهار نکته کاربردی درباره تشک که روی خواب و و سلامتی شما تاثیر می گذارد را مشاهده می کنید.

در یک تحقیق در سال 2009، 59 مرد و زن سالم در 28 روز متوالی روی تشک های معمولی خود و 28 روز بعد در تشک های جدید و متوسط شب ها خوابیدند. از آنها خواسته شد تا میزان استرس خود را بر اساس عواملی مانند نگرانی، افکار رقابتی، عصبی بودن، تحریک پذیری، سردرد، لرزش و غیره ارزیابی کنند. طبق این مطالعه، تشک های جدید به دلیل افزایش کیفیت مرتبط با خواب و کاهش درد ناشی شکل تشک، باعث کاهش شدید استرس شد.

ممکن است شما به تشک خود آلرژی داشته باشید

o-SHEETS-LAUNDRY-LINE-570

حتی ممکن است حتی این آلرژی مربوط به گرد و غبار داخل خانه باشد. موجودات میکروسکوپی موجود روی سلول های مرده پوست که در کل تخت خواب شما یافت می شود. طبق گزارش WebMD، بیش از 20 میلیون آمریکایی به این آلودگی ها آلرژی دارند و به خصوص در افراد مبتلا به آسم بسیار مشکل است.

شستشوی گاه به گاه ملحفه و کوسن ها در آب گرم می تواند به شما کمک کند تا از شر این آلودگی ها و گرد و غبار خلاص شوید و یک اسلپکور با برچسب “ضد حساسیت” می تواند به جلوگیری از انتقال این گردوغبار از تشک ملحفه و بالش ها کمک کند. بر اساس نظرات کاربران، اگر آلودگی های ناشی از گرد و غبار زیاد است، تشک را با جاروبرقی تمیز کنید.

“Medium Firm” یک برچسب ذهنی است

nov-124_lrg

هیچ تعریف استانداردی از چیزی که باعث نرمی و یا سختی تشک می شود وجود ندارد. فردی که 250 پوند هزینه می کند ممکن است یک تشک را  نرم توصیف کند در حالی که فرد دیگر که 125 پوند هزینه کرده همان تشک را سفت توصیف کند.” رابرت اکسمن، مدیر موسسه خواب در زندگی، در  سال 2012 در وبلاگ HuffPost نوشت: اصطلاحی مثل “ultra-plush” بسیار جذاب است، اما اگر به اوقاتی که در خواب هستید اهمیت می دهید، شما واقعا می دانید که چقدر خرج می کنید. شواهد کمی برای اثبات اینکه تشک نرم برای خواب بهتر است یا تشک سفت وجود دارد – این فقط به هر شخص بستگی دارد. پس حداقل 20 دقیقه قبل از خرید یک تشک روی آن دراز بکشید و آن را تست کنید.

از تشک خود مثل دفتر کارتان که می تواند شما را سرحال نگاه دارد، استفاده کنید

Using Technology At Night in Bed

کارشناسان معتقدند که اتاق خواب باید برای خواب و رابطه جنسی محفوظ باشد  – در غیر این صورت، مغز شما می تواند شروع پاسخ دادن به پیام هایی کند که به طور فزاینده ای به خواب رفتن را دشوار می کند. قطعا الکتریسیته ساکن موجود در تشک شما، به شما تعلق ندارد؛ نور آبی ای که از الکتریسیته ساکن منتشر می شود، مکانیسم زمان خواب طبیعی مغز را مختل می کند.

به همین دلیل انتخاب درست و صحیح یک تشک مناسب از اهمیت بسزایی در سلامت و تندرستی شما برخوردار است.