eos-by-stylform-woodglass-bedroom-set

نکاتی در مورد محیط اتاق خواب

اتاق خواب خود را به یک پناهگاه خواب تبدیل کنید

یک خواب خوب شب با یک اتاق خواب منظم طراحی شده اغاز می شود. خوشبختانه،نیازی به ولخرجی برای خرید مبلمان جدید یا کاغذ دیواری و طراحی داخلی برای به دست اوردن یک اتاق خواب خوب نیست. با استفاده از این چهار توصیه برای خواب بهتر، به اتاق خود یک ظاهر مناسب ببخشید.

 

رنگ ها را در نظر بگیرید

احاطه شدن به وسیله رنگ های خنثی و خنک و ارامبخش مثل خاکستری و ابی می تواند خواب را بهبود بخشد. (رنگ های گرم مانند زرد یا قرمز ممکن است در اثر افزایش ضربان قلب، فشار خون و دمای بدن خواب را مختل کند.) یکی از گزینه ها یک روکش تازه برای دیوار ها است ، اما اگر مایل نیستید کل اتاق را رنگ کنید، یک راه حل ساده تر تغییر رخت خواب شما است. برای معرفی بعضی از رنگ های خواب راحت، یک ملافه جدید را در یک سایه کم رنگ آبی قرار دهید و یا یک پتو خاکستری رنگی را به پای تخت خود اضافه کنید.

 

افزودن عطر

عطرهای مانند اسطوخدوس، یاسمن و وانیل می توانند به شما در آرامش بخشیدن و همچنین بهبود کیفیت خواب کمک کنند. بسیاری از خوشبو کننده های هوا و اسپری ها وجود دارد، اما اگر حساسیت به الرژن ها دارید، یک پخش کننده ضروری روغن را امتحان کنید.

 

نورپردازی را تنظیم کنید

قرار گرفتن در معرض نور روشن و مصنوعی قبل از خواب می تواند تولید ملاتونین را متوقف کند – هورمون هایی که بدن شما را در حالت خواب قرار می دهد. یک نورگیر مقرون به صرفه برای نور سقف خود نصب کنید. سپس، حدود یک ساعت قبل از خواب، تابش نور را برای یک خواب شبانه بهتر کم کنید.

 

بالش خود را تعویض کنید

تشک های جدید می تواند گران باشد، اما ارتقاء یک بالش فرسوده جایگزین عالی و مقرون به صرفه است. به جز فاکتور راحتی، بالش ها آلرژن ها را از قبیل گرد و غبار، سلول های پوست مرده و کپک ها را در خود جمع می کند و باید هر 18 ماه به دلایل بهداشتی جایگزین شود. به دنبال بالشی باشید که وقتی دراز بکشید سرتان را در حالت خنثی نگه می دارد، به این معنی که چانه خود را به سمت سینه خود یا سقف نمی گذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *