NSF-9-K-1280135

نوشیدنی هایی برای دوری از خواب در سفر

مسافرت به مکان های جدید فرصتی برای کشف فرهنگ های جدید – و به دنبال ان – غذاهای محلی و نوشیدنی ها را فراهم می کند. اما در حالی که ممکن است هیچ راهی بهتر از تجربه کردن رم برای خوردن اسپرسو در یک کافه پیاده رو وجود نداشته باشد، اگر می خواهید در طول مدت سفر خود با انرژی بمانید، مهم است که بدانید چگونه برخی نوشیدنی ها می توانند بر خواب شما تأثیر بگذارند.

 

کافئین: یک مورد فوق العاده

یک فنجان قهوه (یا چای یا کولا) می تواند یک اثر محرک را به سرعت 15 دقیقه پس از نوشیدن اولین جرعه داشته باشد. این ممکن است خبر خوبی باشد اگر احساس سستی داشته باشید واز ان برای گشت و گذار در روز استفاده کنید . اما کافئین دارای نیمه عمر حدود 6 ساعت است، به این معنی اگر یک اسپرسو در ساعت 4 صبح بخورید، نیمی از کافئین هنوز در سیستم شما در ساعت 10 صبح خواهد بود. اگر می دانید که شب خوابتان نمی برد به جای قهوه عصر یک نوشیدنی بدون کافیین بخورید.

 

الکل: اختلال الگو خواب

شراب ممکن است باعث خواب آلودگی شما شود، اما این بدان معنا نیست که به شما کمک می کند تا با کیفیت چشم خودرا ببندید. در حقیقت، الکل ممکن است ریتم شبانه روزی بدن شما را با تاثیر بر سطح مواد شیمیایی که به بدن زمان خوابیدن و بیداری را اطلاع می دهد ، مختل کند. به همین دلیل است که شما می توانید به سرعت بعد از نوشیدن یک  یا دو لیوان شراب در نیمه شب از خواب کاملا بیدار شوید. الکل می تواند  بدون توجه به جایی که شما هستید شما را بی خواب کند ، اما زمانی که شما در مسافرت هستید مخصوصا زمانی که از جت زدگی (پرواز زدگی) رنج می برید می تواند انرژی روزانه شما را تعدیل کند.

 

سودا: منبع نفخ

ممکن است به نظر برسد که نوشابه بدون کافئین شرط مطمئن برای خواب است، اما در نتیجه حتی نوشیدنی ملایم می توانند در شب شما بیدار نگه دارد. این به دلیل این است که ترکیب شدن این نوشیدنی ها با کربن  می تواند موجب نفخ و فشار معده و سوزش معده شود. همچنین به عنوان بیماری ریفلاکس معده و یا GERD شناخته شده است،که اغلب شب ظاهر می شود و می تواند خواب و استراحتی که در طول روز به آن نیاز دارید را مختل کند.

پس قبل از خواب باید چه چیزی بنوشید؟ چای گیاهی بدون کافئین را امتحان کنید. این باعث می شود شما برای یک خواب ارامبخش اماده شوید ، و ممکن است شما راه های مختلفی را در هر کجا که برای تعطیلات هستید کشف و امتحان کنید و به عنوان یک سوغات عالی از سفرتان به خانه ببرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *