آیا آمریکایی ها کمتر از مردم دیگر کشورها می خوابند؟ شهرهای کشور ما در مقایسه با سایر شهرهای جهان در چه جایگاهی قرار دارند؟ در حال حاضر یک ایده برای پاسخ به این سوالات داریم.

اخیرا نشریه وال استریت داده های منتشر شده توسط شرکت Jawbone که در زمینه تولید دست بندی به نام UP فعالیت می کند را تجزیه و تحلیل کرده است. داده هایی که از صدها هزار کاربر دستبند UP از شهرهای سراسر جهان به دست آمده است.

ممکن است نیویورک را به عنوان شهری همیشه بیدار بنامیم اما عملا کم خواب ترین شهر جهان توکیو است، در حالی که کاربران دستبند  UP در این شهر به طور متوسط روزانه پنج ساعت و 46 دقیقه می خوابند. خوابالو ترین شهر ملبورن استرالیا است، جایی که خواب کاربران UP به طور متوسط بیش از هفت ساعت در شبانه روز است.

در دیگر شهرهای آمریکا، در Denver کاربران UP بیشترین میزان خواب را به ثبت رساندند که میانگین آنهبیش از هفت ساعت در شبانه روز بود. در San Antonio  کاربران UP با میانگین شش ساعت و 40 دقیقه در شبانه روز بی خواب ترین کاربران بودند. هیچ شهری از آمریکا در بین پنج شهر کم خواب یا پنج شهر خواباالو قرار نداشت.

نتایج زیر مربوط به داده های یک ماهه مربوط به ژوئن 2013 بود. لازم به ذکر است که داده ها از یک نمونه معمولی جمع آوری نمی شود. قیمت دستگاه UP حدود 150 دلار است، بنابراین این اطمینان برای ما وجود دارد که داده ها از افراد متمول بدست آمده باشد.

پنج شهر پرخواب و کم خواب در زیر لیست شده است.

شهرهای با بیشترین ساعت خواب

میزان خواب در شبانه روز

شهر

7:05

ملبورن استرالیا

7:02

لندن انگلستان

7:02

دنور کولورادو

7:00

بریزین استرالیا

7:00

پاریس فرانسه

شهرهای با کمترین ساعت خواب

میزان خواب در شبانه روز

شهر

5:46

توکیو ژاپن

5:55

سئول کره جنوبی

6:32

دبی امارات متحده عربی

6:32

سنگاپور

6:32

مکزیکو سیتی مکزیک