خوابیدن طولانی مدت ویستر

علت عرق کردن زیاد بدن در خواب

علت عرق کردن بدن واکنشی کاملا طبیعی است که  برای خنک نگه داشتن بدن رخ می دهد. هنگامیکه دمای بدن رو به افزایش است، سیستم عصبی به غدد مولد عرق چراغ سبز نشان می دهد و روی پوست مرطوب می شود.عوامل متعددی برای عرق کردن شبانه وجود دارد که در برخی موارد مربوط به مشکلی در سلامتی می شود. پزشکان اغلب با بیمارانی روبه رو می شوند که ازعرق کردن بدن در خواب رنج می برند. عرق کردن در خواب از جمله مشکلاتی است که فرد هنگام استراحت در بستر احساس می کند.

تعریق فرد تا جایی پیش می رود که ملحفه ، تشک و بالش از عرق خیس می شود. اگر چه عرق کردن در خواب بسیار آزار دهنده است اما معمولا به خاطر یک بیماری رخ نمی دهد در صورتیکه دمای اتاق خواب شما بالا باشد و یا هنگام خواب لباس زیادی پوشیده باشید، بدون شک در هنگام خواب عرق کردن طبیعی است.

در یک پژوهش که تقریبا بر روی ۲۰۰۰ بیمار صورت گرفت حدود ۴۱ درصد بیماران گفتند که حدود یک ماه قبل دچار عرق کردن زیاد در خواب شده اند.  پس تعریق در خواب را باید جدی گرفت علت های فراوانی باعث عرق کردن در خواب می شود و در صورت عرق کردن شبانه به طور ناگهانی و بدون سابقه پیشین توصیه می کنیم حتما به پزشک مراجعه کنید. برخی از داروها هستند که با مصرف آنها بدن دچار تعریق شبانه می گردد از رایج ترین این داروها می توان از داروهای ضد افسردگی نام بد که ۸ تا ۲۲ درصد مصرف کنندگان این داروها دچار تعریق شبانه می شوند. کم شدن قند خون نیز یکی دیگر از عوامل عرق کردن زیاد بدن می باشد که بیماران دیابتی در هنگام خواب به دلیل کم شدن قند خون و در نتیجه تعریق در هنگام خواب می شوند.

علت عرق کردن درخواب

مطمئنا هیچ فردی دوست ندارد سر و صورتش در هنگام خواب خیس عرق باشد، یا اینکه روی لباس هایش شوره ببندد و بوی عرق بدهد. همه ما با شرایطی که باعث ایجاد تعریق زیاد می شود مقابله می کنیم. استفاده از دستمال، عطر ، دئودورانت و غیره جزو روش هایی برای کاهش تعریق و بوی بدن آن هستند. اما گاهی با انجام تمام این اقدامات نمی شود جلوی عرق کردن را گرفت. در این صورت ممکن است بدن در حال ارسال سیگنال هایی برای توجه بیشتر به سلامتی باشد. در ادامه خواهیم گفت تعریق چه اسراری در خود نهفته دارد.

علت عرق کردن دست و پا بیشتر زمینه ارثی و ژنتیک دارد و اکثر اوقات نارسایی تیرویید موجب ایجاد آن نیست و بیماری تعریق کف دست و پا می توان به دلیل پرکاری تیروئید ویا ارثی باشد. تومور خوش خیم که در غده فوق کلیه می باشد موجب ترشح بیش از حد هورمون ها می گردد. تعریق از کودکی شروع شده و در دوران بلوغ شدت می یابد و در سنین بالاتر با وارد شدن استرس به اوج خود می رسد. این بیماری در برخی مواقع به قدری شدت می یابد که هنگام استرس، قطرات عرق از دست می چکد یا کاغذ زیر دست بیمار به طورکامل خیس می شود. برای درمان عرق کردن کف دست و پا شما باید اول از همه استرس خود را کاهش دهید و برای درمان آن راههایی پیدا کنید استرس خود عامل تمام بیماری ها می باشد.

چگونه می‌توانم کمتر عرق کنم؟

متاسفانه برای اینکه در طول ورزش کمتر عرق کنید، کار زیادی نمی‌توانید انجام دهید. البته استفاده‌ی منظم از دئودورانت، می‌تواند مفید باشد. اما هنگامیکه در حال اجرای یک تمرین سخت هستید، کمک چندانی به شما نمی‌کند.

کلید کمتر عرق کردن، این است که به بدنتان اجازه دهید عرق کند! در آوردن لباس، بهترین روش برای انجام این کار است. اما قطعا در بسیاری از اوقات، امکان پذیر نیست.

پس باید حواستان به لباسی که می‌پوشید باشد. لباس‌های ورزشی سبک که به پوستتان امکان نفس کشیدن می‌دهند، و با عرق اشباع نمی‌شوند، بهترین گزینه‌ی شماست. ممکن است یک تی‌شرت سبک بنظر برسد، اما مواد تشکیل دهنده‌ی آن می‌توانند عرق را جذب کرده و درمقابل فرایند تبخیر، مانند یک سد عمل کنند. همچنین هر لایه از تجهیزاتی که می‌پوشید، بیشتر مانع عرق کردن می‌شود. بنابراین هنگامیکه برای یک تمرین یا بازی لباس می‌پوشید، این نکته را در نظر داشته باشید.

تشک های شرکت تولیدی و صنعتی ویستر که اخیراً با افزودن مدل آوین به 12 نوع بسته به انتخاب و سلیقه کاربر، مطابق با نیاز مصرف کنندگان به بازار عرضه می شوند و در ساختار آن ها به فراخور مدل تشک از بهترین نوع فنرها، پارچه های عطری غیر حساسیت زا و منافذ عبور هوا استفاده می شود. در واقع مواد اولیه مورد استفاده در محصولات ویستر از جمله اسفنج هوشمند، الیاف توپی و پارچه ضد تعریق و ضد حساسیت مطابق با استاندارد و قابل مقایسه با مواد مصرفی صنعت نساجی روز دنیا می باشد.

منبع: http://datismattress.com/datis-mag/%D8%B9%D9%84%D8%AA-%D8%B9%D8%B1%D9%82-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%D8%AF%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%A8/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *