mattress-cleaning

ضدعفونی کردن علمی تشک

پس از طی دوره بیماری های باکتریایی و ویروسی، معمولا کالای خواب به دلیل خاصیت جذب بالای این عوامل دچار آلودگی می کردد. لذا به جهت رفع آلودگی کامل طبق دستورالعمل عمل نمایید.

1- ماسک و دستکش خود را بپوشید و به صورت خود ماسک بزنید.

2- پنجره اتاق خود را باز کنید.

3- یک نفر را برای کمک در نظر بگیرید، خصوصا تشک های 2 نفره.

4- حتی الامکان از تماس پیراهن و البسه خود با این تشک جلوگیری نمایید.

5- در ضورت تماس پیراهن و شلوار خود به سرعت آن را دراورده، در کیسه پلاستیکی قرار داده تا توسط ماشین لباسشویی شسته شود.

6- تشک را به فضای باز و ترجیحا زیر نور مستقیم آفتاب برده ، این کار در روزهای آفتابی انجام شود و هر طرف آن را به مدت 30 دقیقه در زیر نور مستقیم آفتاب قرار دهید. این کار به دلیل اشعه ماروا بنفش باعث از بین بردن.

ذرات میکروبی و ویروسی در سطح پارچه تشک می گردد.

7- از محلولی که هم اکنون توضیح داده می شود، جهت ضدعفونی نهایی تشک خود استفاده نمایید. ترجیحا از محلول 70درصد الکل اتلیک و 30 درصد آب بدون هیچ گونه افزودنی دیگر استفاده نمایید. این محلول را به وسیله اسپری بر روی سطوح و دستگیره تشک اسپری نمایید. سپس مجددا تشک را در معرض هوای آزاد قرار دهید.

8- کلیه مراحل بهداشتی بند 5 در هنگام بازگرداندن تشک به اتاق خواب مجددا رعایت گردد.

9- از نشستن با لباس کار یا لباسی که در بیرون از منزل می پوشید به روی تشک خودداری نمایید.

10- از قرار دادن لباس های مهمانی و کیف و کلیه وسایلی که از خارج از منزل آورده شده اند، به روی تشک خودداری نمایید.

11- پس از هر بار استحمام بدن خود را به درستی خشک نموده و از دراز کشیدن با بدن خیس بر روی تشک و ملحفه خود خودداری نمایید.

12-  لحاف آلوده خود را به صورت منظم بشویید و ترجیحا از کاور لحاف جهت سهولت در شستن لحاف استفاده نمایید.

13- از بردن حیوانات خانگی به اتاق خواب خود و محل هایی که در آن استراحت می کنید به شدت خودداری نمایید، زیرا ترشحات این حیوانات مکان مناسبی جهت رشد و نمو انواع میکروب ها و قارچ ها به روی سطح تشک می باشد.

14- هرگز با موی خیس و یا نم دار به روی تشک و بالش خود نخوابید.

15- فراموش نکنید که منشا بیماری کرونا بیماری مشترک مابین انسان و حیوان بوده است. اینگونه موارد همچون ویروس ابولا از همزیستی انسان و حیوان به وجود می آید. لذا حداقل پس از لمس و در آغوش گرفتن حیوانات قبل از ورود به رختخواب استحمام کنید.

16- از بکار بردن مواد شیمیایی قوی با پایه کلر که دارای خاصیت رنگبری می باشند، در شستشو و یا ضدعفونی کردن تشک یا محافظ تشک اجتناب کنیدو

17- در فصول مختلف سال همواره منفذ یا دریچه ای در اتاق خواب خود و به صورت روزانه جند ساعت برای تهویه اتاق خواب خود قرار دهید.

18- رعایت این نکات کیفیت زندگی شما را به نحو باور نکردنی بالا خواهد برد. لذا در صورتی که موارد فوق را رعایت ننماید، قطعا به جمع عظیم مبتلایان به ویروس کرونا خواهید پیوست.

 

انتخاب با شماست…

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *