5

زمان خرید تشک و بالش جدید

هیچ قانونی درباره زمان تعویض تشک وجود ندارد ، اما اکثر آنها طول عمر حدود هشت سال دارند. برخی از کارشناسان می گویند اگر شما بیش از 40 سال داشته باشید این زمان کوتاه تر است ، زیرا ممکن است بدن شما نیاز به مبنای بهتری برای خواب داشته باشد.

بهترین روش برای تشخیص اینکه آیا روز تعویض تشک شما رسیده یا خیر ، ارزیابی راحتی و کیفیت خواب شماست. نقاط فرسوده یا خم شده در وسط و یا لبه ها را بررسی کنید و مطمئن شوید زمانی که شریک زندگی شما حرکت می کند، موقعیت شما روی تخت خراب نشود. اگر با خستگی یا خشکی بدن از خواب بیدار می شوید ، یا به نظرتان تخت هتل راحت تر از تخت شماست ، میتواند یک سرنخ برای زمان تغییر باشد.

بالش خود را از نظر وجود توده ها و خم شدگی مورد بررسی قرار دهید. زمانی که شما می خوابید ، بالش شما باید سر و گردنتان را حفظ کند و به شما اجازه دهد تا زمانی که خواب هستید در حالت خنثی ( بدون گرفتگی یا انحراف ) بمانید. بسیاری از پزشکان توصیه می کنند هر دوسال یکبار بالش خود را تعویض کنید.

در ضمن ، بالش و تشک خودرا تمیز نگه دارید. پوشش تشک خود را در اب گرم بشویید. شما هم چنین برای تمیز کردن تشک خود می توانید تشک خود را به جوش شیرین اغشته کنید تا رطوبت را بیرون بکشد و روز بعد با جارو برقی آن هارا جمع کنید یا با محصولی مانند تمیز کننده ی مبل بشویید. اکثر بالش ها قابل شستشو می باشند ، یا می توانند از طریق خشک کن در دمای بالا برای کشتن میکروب ها قابل استفاده ی مجدد باشند.

 

منبع: https://www.sleepfoundation.org/bedroom-environment/touch/when-buy-new-mattresses-and-pillows

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *