NSF_9_H_Sleepfoundation_WhatIsLucidDreaming_Purchased_1440x600

رویای شفاف چیست؟

داشتن یک رؤیای عجیب و غریب غریب غیر معمول نیست – اما بعضی اوقات آنها می توانند در حد یک کابوس بمانند ، که نتیجه آن استرس و از دست رفتن خواب است. اگر آنها آشنا به نظر می رسند ، شما تنها نیستید : بیش از 50 درصد بزرگسالان کابوس یا تصورات واضح در شب دارند. حالت دوم به عنوان رویاهای شفاف شناخته می شود و می تواند چنان زنده باشد که شما را از خواب بیدار کند گویا واقعاً اتفاق افتاده است. آنها فراتر از رویاهای استرس زا هستند (مانند مواردی که شما برای یک جلسه مهم دیر می روید و همه درها قفل هستند ، یا تنها در یک مهمانی شرکت می کنید و متوجه می شوید که هیچ لباسی ندارید) . رویاهای واضح می توانند بسیار واقعی احساس شوند و در نتیجه ممکن است شما را متزلزل کنند. درباره این نوع رؤیا بیشتر بدانید و نکاتی را برای خواب سریع بهتر یاد بگیرید .

روابط بهداشتی مرتبط

رویای واضح ممکن است با حمله خواب همراه باشد ، که باعث می شود افراد در هر نقطه و در هر ساعت روز به سرعت بخوابند. بسیاری از مبتلایان به این وضعیت ، رویاهای بسیار واضح و عجیبی را گزارش کرده اند که احساس می کنند در زندگی واقعی درست است.

 

چرا REM اهمیت دارد؟

دلیل رویاهای زنده در شب در افراد مبتلا به مواد مخدر ممکن است مربوط به مرحله خواب به نام REM یا حرکت سریع چشم باشد. فرد مبتلا به مواد مخدر اغلب به سرعت وارد این مرحله رویای عمیق می شود ، به این معنی که او این شانس را دارد که در مدت زمان کوتاهی یک رویای زنده را تجربه کند.

یک برنامه منظم داشته باشید

اگرچه شما نمی توانید رویاهای زنده را کنترل کنید ، اما می توانید برای کاهش احتمال وقوع آنها قدم هایی بردارید. به عنوان مثال ، نداشتن خواب کافی خطر ابتلا به کابوس را افزایش می دهد ، بنابراین حتماً در ساعت معقول بخوابید و اتاق خود را سرد و تاریک کنید. پیروی از روال منظم خواب نیز روشی آسان برای کاهش احتمال رویاهای زنده در شب است.

عادات سبک زندگی را تغییر دهید

در حالی که هیچ درمانی برای حمله خواب وجود ندارد ، و شما نمیتوانید از هر رویای واضحی که خواب شما را خراب می کند جلوگیری کنید ، روش هایی برای بهبود خواب شما وجود دارد. در نظر داشته باشید که روزانه چرت بزنید ، ورزش منظم را در برنامه روزانه خود قرار دهید و از نیکوتین و الکل مخرب خواب جلوگیری کنید.

اگر به نظر می رسد که هیچ یک از این تغییرات سبک زندگی نمی تواند به شما کمک کند ، با پزشک خود در مورد تجربه خود صحبت کنید تا ببینید که آیا روشهای پزشکی دیگری برای درمان آن وجود دارد یا خیر.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *