NSF-8-L_Sleepfoundation_StrategiesForChildrenWhoStruggleWithSleep_Purchased_900x560

راهکار هایی برای خواب کودکان

پس از سلامت و تغذیه کودک ، میزان خواب فرزندان بیشترین دغدغه والدین است. نیاز فرزندانتان به خواب به نسبت سن آنها متفاوت است. کودکان نوپا به 11 تا 14 ساعت خواب نیاز دارند، در حالی که نوجوانان و جوانان به 8 تا 10 ساعت نیاز دارند. دنبال کردن یک برنامه روزانه خواب و به خواب رفتن در یک ساعت مشخص ،دو عنصر کلیدی برای کمک به خواب خوب فرزند شماست.

اگر فرزندتان به راحتی نمیخوابد ممکن است تعجب کنید که داروهای بدون نسخه ،داروهای تجویزی و یا داروهای طبیعی ممکن است برای فرزندتان مفید باشد. باید بدانید که کمکهای خواب دارویی ممکن است در بسیاری از موارد نامناسب باشد و اغلب با عوارض جانبی همراه هستند. به همین دلیل مشورت با متخصص اطفال در مورد کمکهای خواب بسیار اهمیت دارد. راهکارهای غیر دارویی و موثر را برای تسکین بیخوابی های شبانه فرزندتان بخوانید.

خارج شوید!

دویدن را به عنوان اولین تمرین برای استفاده انرژی و اماده شدن فرزندانتان برای خواب در نظر بگیرید. از نظر جسمی دمای بدن افزایش می یابد و پس از پایین آمدن ، این افت ممکن است کمک کند بچه ها راحت تر بخوابند. 60 دقیقه ورزش از جمله فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری ، پیاده روی یا بازی برای بچه ها ایده آل است.

به ساعت نگاه کنید

بیدار ماندن تا دیروقت بزرگترین دلیل دریافت نکردن خواب شبانه مورد نیاز کودکان است. در حقیقت ، کودکی که خیلی دیر به رختخواب می رود می تواند دیرتز به خواب رود و در طول شب ممکن است بارها بیدار شود. سعی کنید زمان خواب فرزندتان را بر اساس سن و فعالیت وی تنظیم کنید و سپس در طول هفته و آخر هفته به برنامه تعیین شده عمل کنید.

فضا را تنظیم کنید

فضای آرام اتاق خواب می تواند به حل مشکلات خواب کمک کند. مطمئن باشید اتاق به اندازه کافی تاریک است (نصب پرده های مشکی می تواند کمک کند) و دمای هوا بسیار مناسب است. صدای معده می تواند بچه ها را بیدار کند ، بنابراین پیش از خواب یک میان وعده سبک به آنها بدهید. کلوچه های غلات سبوس دار با کره بادام زمینی یا یک موز کوچک را امتحان کنید.

دستگاه ها را خاموش کنید

قبل از خواب به وسایل الکترونیک نگاه نکنید. چراغ آبی ساطع شده توسط iPad ، رایانه و تلویزیون می تواند بچه ها را بیدار نگه دارد. حداقل یک ساعت قبل از ساعت خواب کودک دستگاه های خود را خاموش کنید.

اگر شیوه زندگی و تنظیمات محیطی به کودک شما کمک نمی کند تا راحت تر بخوابد، با یک متخصص کودکان صحبت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *