1329146145-28098200

راهنمای 6 مرحله ای انتخاب تشک

آیا به دنبال انتخاب یک تشک جدید هستید؟

راهکار های زیر به ساده تر کردن فرایند تصمیم گیری شما کمک می کند. مهمترین عواملی که در انتخاب یک تشک جدید باید در نظر داشته باشید، در زیر ذکر شده است.

 

1-تشک شما چند ساله است؟

عمر تشک شما نقش اساسی در انتخاب تشک جدید دارد. به عنوان یک قاعده کلی ، اگر تشک شما بیش از 8 سال داشته باشد ، احتمالاً زمان تعویض تشکتان است. با این حال ، این قانون در مورد همه تشک ها صدق نمی کند. قطعا برخی از تشک ها بیش از 8 سال عمر کرده اند و هنوز هم عملکرد با کیفیتی دارند. بهترین راه ، انتخاب تشک بر اساس الگوهای خواب شما است.

اگر بی قرار هستید ، به زحمت از خواب بیدار می شوید ، در طول شب نمیخوابید ، یا احساس راحتی ندارید ، ممکن است زمان تعویض تشکتان رسیده باشد.

 

 

mattres1

2- به چه نوع تشکی نیاز دارید؟

نوع تشک مورد نیاز هر شخص متفاوت است. با وجود انواع مختلف تشک ، اغلب ممکن است انتخاب تشک سخت ترین انتخاب ممکن باشد. نگران نباشید ، در زیر متداول ترین انواع تشک اورده شده که به ساده شدن انتخاب شما کمک می کند.

 

مموری فوم

همانطور که به نظر میرسد ، این تشک ها فقط از مموری فوم تشکیل شده اند. تشک های مموری فوم به دلیل تحمل عالی ، کاهش فشار و هم تراز شدن با بدن ، شناخته شده اند. در گذشته مموری فوم با عنوان “خواب گرم” شهرت بدی داشته است. با این حال ، بسیاری از تشک های مموری فوم با خنک کنندگی بهتر طراحی شده اند و تشک های بهتری را نسبت به مموری فوم های سنتی تشکیل داده اند.

این تشک برای کسانی که به دنبال فضای عالی ، شکل گیری بدن ، هم تراز شدن و کاهش فشار اند ، مناسب است. طیف گسترده ای مموری فوم ها وجود دارد و همه مموری فوم ها با هم یکسان نیستند. گزینه خوبی برای افرادی که می خواهند فضای چشمگیر تری نسبت به تشک های هیبریدی یا لاتکس داشته باشند.

 

mettress2

لاتکس

این تشک ها که به طور انحصاری از کف لاتکس ساخته شده اند به دلیل خاصیت خنک کننده و راحتی آنها شناخته شده اند. لاتکس به دلیل واکنش پذیری ، راحتی ، انعطاف و خنک کننده بودن بسیار معروف است.

این تشک برای کسانی که به دنبال انعطاف ، خنک کنندگی و واکنش پذیری خوبی اند ، مناسب است.علاوه بر این ، برای کسانی که به دنبال فوم هستند ولی فضای چشمگیر و هم تراز شدن مموری فوم را نمیخواهند ، مناسب است.

 

dddd

فنر

یکی از محبوب ترین و پر کاربردترین انواع تشک ، فنر است. تشک های فنری (با نام مستعار) دارای یک یا چند لایه از سیم پیچ های فنری (به طور کلی استیل) هستند که پشتیبانی و راحتی را فراهم می کنند. با پیشرفت تکنولوژی ، تعداد ، انواع و لایه های سیم پیچ تغییر می کند. تعداد فنر های بیشتر معمولاً به معنای راحتی و پشتیبانی بهتر است.

برای کسانی که به دنبال انعطاف عالی ، سرمایش و لبه های مستحکم هستند مناسب است.

ddd

بالش بالا

این تشک ها در دسته های مختلف ( فنری ، لاتکس ، مموری فوم ، ترکیبی و …) قرار می گیرند. تشک های بالش دارای لایه ای از مواد نرم هستند که داخل پوشش قرار گرفته یا دوخته شده اند. این کار برای اضافه کردن راحتی و بالش اضافی برای خواب است.

برای افرادی که نرمی و راحتی بالش را ترجیه می دهند ، مناسب است . اگر از راحتی و تکیه گاه ابر مانند لذت می برید ، تشک های بالش بالا می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

ddda

ترکیبی ها (هیبرید)

ساخته شده از ترکیبی از لاتکس ، مموری فوم ، فوم های پلی اورتان ، فنرها ، و / یا مواد دیگر ، این تشک ها معمولاً برای به حداکثر رساندن مزایای خاص طراحی شده اند ، در عین حال موارد منفی را به حداقل می رسانند. به عنوان مثال ، یک ترکیب مموری فوم + لاتکس قادر است از طریق لاتکس انعطاف پذیری ، سرمایش و واکنش پذیری خوبی را ارائه دهد ، همچنین از کاهش فشار تشک های مموری فوم و پشتیبانی بسیار خوبی برخوردار است.

برای کسانی که  بهترین های جهان را می خواهند ، مناسب است . انعطاف پذیری ، پشتیبانی ، راحتی و خنک کنندگی عالی . گزینه ای که بهترین ویژگی ها را در خود جای داده و مناسب اکثر افراد است.

sss

قابل تنظیم

همانطور که از نام این تشک پیداست ، این تخت خواب ها امکان تغییر وضعیت خواب تشک ، معمولاً با بلند کردن پاها و کج کردن پشت را دارند. برخی از این موارد حتی توانایی لرزش ، گرما و / یا ماساژ دادن افراد را نیز دارند.

برای افرادی که نیاز های خاصی دارند مناسب است . این نیازها به طور معمول شامل شرایط پزشکی خاص ، افراد مسن تر ، خروپف ، کمر درد مزمن است.

 

111

3- بودجه شما چقدر است؟

بودجه هر شخصی با دیگری متفاوت است. چند سال قبل در فروشگاه ها ، باید برای یک تشک معمولی هزینه ی زیادی پرداخت می شد. صنعت تشک آنلاین به تغییر آن کمک می کند. با وجود بسیاری از شرکت ها که تشک های استثنایی را با قیمت مناسب و معقول می سازند ، مصرف کنندگان می توانند بودجه متوسطی را تعیین کنند و تختخوابی عالی داشته باشند.

در این صنعت ، پول بیشتر همیشه به معنای تشک بهتر نیست. قیمت تشک های فروشگاه خرده فروشی بطور چشمگیری متورم می شوند ، اغلب اوقات با سود هایی که بین 300 تا 1000٪ متغیر است ، تشک ها به فروش می رسند.

تقریباً در همه موارد توصیه می کنم ابتدا تشک را به صورت آنلاین خریداری کنند. شرکت های تشک آنلاین می توانند بخش اعظم سود را حذف کنند و با حدود 30٪ از آنچه را که در فروشگاه برای یک تشک مشابه پرداخت می کنید ، محصول باکیفیت ارائه دهند. قیمت تشک Tempur-pedic Flex Supreme کویین سایز 2599 دلار است. قیمت تشک Loom & Leaf  ، 58% وLayla  ،64 % ارزانتر است. همه این 3 نوع تشک ها از کیفیت و ساخت مشابه برخوردار هستند ،و تنها تفاوت آنها در قیمتی است که در نهایت برای آن پرداخت می کنید.

 

راه هایی برای تعیین بودجه خرید تشک

 • قیمت با کیفیت برابر نیست – به یاد داشته باشید که قیمت تشک همیشه کیفیت آن را نشان نمی دهد ، به خصوص اگر شما از فروشگاه خرید می کنید.
 • بودجه 1000 دلاری ایده آل است – من حداقل بودجه حدود 1000 دلار را پیشنهاد می کنم. این قیمت دست شما را در انتخاب تشک در فروشگاه های آنلاین باز می گذارد و گزینه های زیادی را پیش روی شما می گذارد.
 • با کمی افزایش بودجه می توانید تشک تشک بهتری داشته باشید. این امر به شما امکان انتخاب بیشتری خواهد داد ، خصوصاً برای سود های بالاتر.
 • خیلی ارزان نخرید – کمتر از 500 دلار (برای کویین سایز) هزینه نکنید. قیمت یک شاخص عالی برای کیفیت نیست ، اما اگر حداقل 500 دلار هزینه نکنید ، احتمالاً تشک از کیفیت پایین تر ، دوام کمتری و سمیت بالاتری برخوردار است.
 • برای کیفیت ، هزینه پرداخت کنید – به یاد داشته باشید که این تشک می تواند و باید 8-10 سال دوام داشته باشد. یک تشک 1000 دلاری برای 10 سال ، معادل 0.27 دلار در هر روز است. برای تشک خود کم نگذارید! سلامتی و خواب شما با ارزش تر از هر چیزی است.

 

4- چه میزان استحکامی لازم دارید؟

استحکام این است که یک تشک چقدر سخت یا نرم است. متداول ترین سؤالی که پرسیده می شود این است که “این تشک چقدر محکم است؟” همچنین یکی از دشوارترین کارها ، پاسخ به این سؤالات است. احساس و استحکام تشک به تعریف شما از نرم ، متوسط و سفت بستگی دارد. بستگی به شخص دارد. علاوه بر این ، نوع بدن ، وزن ، اندازه و سایر عوامل در احساس نقش دارند.

بسیاری از اوقات ، مصرف کنندگان پشتیبانی را با استحکام اشتباه می گیرند. تشک که پشتیبانی خوبی را ارائه می دهد به این معنی است که ستون فقرات شما را در تراز صحیح و بدون ایجاد نقاط فشار قرار می دهد. اگر تشک پشتیبانی کافی را ارائه ندهد ، ممکن است با احساس درد بیدار شوید. استحکام در وهله نخست ، بیشتر مربوط به احساس راحتی تشک است. سطح استحکام مطلوب ،چه سخت و چه نرم ، با راحتی به دست می آید.

چندین شرکت تشک آنلاین تشک هایی ایجاد کرده اند که برای همه راحت اند. اگرچه تنها یک نوع تشک با این استحکام وجود دارد ، ساختار کف آنها و طراحی لایه های آنها به گونه ای عمل می کند که برای انواع وضعیت افراد ( سنگین ، سبک ، قد بلند ، قد کوتاه ، پهلو ، پشت ، شکم و…) استحکام مناسبی داشته باشد. Leesa نمونه عالی این طرح است. ساخت و سازهای کف لایه ای تشک Leesa یک سطح راحتی را ارائه می دهد که برای هر شخص تنظیم می شود. این تشک برای زوج هایی که سطوح مختلف استحکام را ترجیح می دهند بسیار مفید است.

برای یک شخص سبک تر ، لایه بالایی فوم Avena با هسته مموری فوم عمل می کند تا پشتیبانی و راحتی را فراهم کند. از آنجا که وزن کمتر باعث فشار کمتری روی تشک می شود ، بیشتر احساس راحتی ناشی از Avena می شود. با این وجود ، پشتیبانی و کاهش فشار هنوز توسط هسته مموری فوم تأمین می شود. برای افراد سنگین تر ، فوم Avena بیشتر با مموری فوم عمل می کند و پشتیبانی فوم باعث فشرده سازی عمیق و مناسب می شود.

هنگام خوابیدن به پهلو نیز همینطور عمل می کند و باعث می شود در قسمت های سنگین بدنتان فشرده سازی عمیق تری ایجاد شود. افرادی که به پشت و شکم می خوابند ، میتوانند توزیع وزنی متعادل و مناسب را در کف احساس کنند. این طراحی راحتی عمومی ،سطح بالایی از راحتی و پشتیبانی را برای تشک ایجاد می کند که برای اکثر افراد لذت بخش است. Bear ، Layla، Tuft & Needle و Casper  نمونه های دیگری از طرح های راحتی عمومی هستند.

با این وجود ، میانگین استحکام مطلوب برای افراد 4-7 از 10 نمره است. تشک های راحتی عمومی با این اعداد منطبق می شوند و به افراد این فرصت را می دهند تا واقعاً سطح استحکام مناسب را پیدا کنند.

 

wwww

 

اگر شما درجه ی دیگری غیر از این محدوده را ترجیح می دهید ( سطح 1-3 یا 8-10) یا در مورد این ایده ی راحتی عمومی مطمئن نیستید ، ممکن است لازم باشد گزینه های دیگری را در نظر بگیرید. و در آخر اینکه ، Helix Sleep این امکان را به شما می دهد که بتوانید تشک های خود را با انواع گزینه های پشتیبانی ، استحکام و احساس شخصی سازی کنید. وضعیت عمده خواب شما ، نوع بدن و وزن شما تاثیر عمده ای بر میزان استحکام تشک مناسب شما دارد.

 

6-چگونه می خوابید؟

پهلو ، پشت ، شکم یا بخشی از هرکدام. هر کس به روش خاص و منحصر به فرد خودش می خوابد. مشکل بزرگ این است که اکثر مردم به دنبال تشکی که مناسب سبک خواب آنها باشد نیستند. هر موقعیت خواب نیازهای خاص و سطح استحکام ایده آل خود را دارد.

پهلو

کسانی که به پهلو می خوابند ، همیشه در یک وضعیت نیستند. بارها هر دو پای خود را صاف یا یکی را صاف و دیگری را خم و یا هردو پای خود را خم می کنند. با وجود این تغییرات مداوم ، کسانی که به پهلو می خوابند به تشکی با درجه ی استحکام نرم تا متوسط نیاز دارند ، معمولا بین محدوده 3-6 از 10 (10 سفت ترین درجه است). یک تشک نرم با پشتیبانی زیاد باعث کاهش نقاط فشار در گردن و پشت شما خواهد شد.

استحکام و احساس برای افراد بسیار مهم است زیرا به تشکی نیاز دارند که به اندازه کافی نرم باشد و هم تراز انحنای بدن آنها باشد. تشکی که خیلی سفت باشد هم تراز بدن افراد نمی شود و در نتیجه عدم پشتیبانی مناسب ، نقاط فشار ایجاد می کند که منجر به کمردرد ، درد گردن ، و یا درد شانه می شود.

پشت (کمر)

استحکام و پشتیبانی هر دو برای این افراد بسیار مهم هستند. تشک بسیار نرم  باعث ایجاد فشار در فرد می شود و مقدار فشار مورد نیاز در پشت را برای آنها فراهم نمی کند. علاوه بر آن ، اگر پشتیبانی تشک مناسب نباشد ، تراز ستون فقرات آنها مناسب نخواهد بود که می تواند منجر به مشکلات زیادی برای کمر شود. استحکام تشک ایده آل باید به گونه ای باشد که نرمی کافی برای از بین بردن نقاط فشار را فراهم می کند ، اما پشتیبانی خوبی هم داشته باشد. معمولاً یک سطح استحکام در محدوده 4-7 (که 10 محکم ترین است) مناسب است.

شکم

اولویت اول افرادی که به شکم می خوابند برای تشک جدید ، پشتیبانی است. کسانی که به شکم می خوابند ، در قسمت بالاتنه بیشترین فشار را بر تشک اعمال می کنند. به همین دلیل ، این افراد به تشکی احتیاج دارند که پشتیبانی مساوی در تمام بدن آنها فراهم می کند. اگر قسمت وسط تشک فرو رفته باشد (تشک خیلی نرم باشد ) افراد خمیدگی ستون فقرات را احساس می کنند که باعث کمردرد و مشکلات دیگر می شود.

سطح تشک برای افرادی که به شکم می خوابند باید تا حد امکان صاف باشد. حتی چیزی مانند یک بالش بلند می تواند ستون فقرات شما را از تراز خارج کند و باعث ایجاد درد و ناراحتی شود. به طور معمول این افراد به یک تشک در محدوده 5-7 (10 سفت ترین درجه است) نیاز دارند ، در حالی که در نقاط دیگر باید کمی نرم تر یا سفت تر باشد ( به ترتیب 4 یا 8)

 

ccccs

6- وزن شما چقدر است؟

ممکن است وزن شما مهم به نظر نرسد ، اما هنگام انتخاب تشک می تواند بسیار مهم باشد. فرورفتگی ،احساس ، خنک کنندگی و پشتیبانی هر یک از تشک ها به شدت تحت تأثیر وزن و نوع بدن شما است.

بسته به وزن و نوع بدن شما ممکن است به نوع خاصی از تشک یا استحکام نیاز داشته باشید تا  پشتیبانی ایده آل مورد نیاز بدنتان را فراهم کند. هیچ فرمول کاملی برای تشک مناسب یا “بهترین” تشک برای همه وجود ندارد. دستورالعمل های زیر به شما در تراز کردن وزن و ترجیحات خود با تشک ایده آل کمک می کند:

اگر وزن شما سبک تر است (150 پوند یا کمتر ) و استحکام متوسط (درجه 5-7 ) را ترجیح می دهید : تشک هایی که لایه های بالایی متراکم دارند ، به خوبی فرو نمی روند و باعث می شود که راحت نباشند و برای شما مناسب نیستند . تشک های راحتی عمومی برای این افراد بسیار مناسب است. اگر وزن شما سبک است توصیه می کنم یک تشک با استحکام 0.5 تا1 درجه کمتر از آن درجه ای که احساس می کنید برایتان مناسب است را انتخاب کنید. این امر به این دلیل است که بیشتر استحکامات معمول بر اساس یک وزن متوسط (180 پوند) رتبه بندی می شوند.

اگر وزن شما متوسط است ( 150-200 پوند) و استحکام متوسط (درجه 5-7 ) را ترجیح می دهید : گزینه های زیادی در بازار برایتان وجود دارد. هر چیزی که در محدوده راحتی عمومی یا هر تشکی که استحکام متوسط یا رتبه 5-7 از 10 را داشته باشد ، به احتمال زیاد گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد.

اگر شما وزن سنگین تری دارید (200 پوند یا بیشتر ) و استحکام متوسط (درجه 5-7 ) را ترجیح می دهید : افراد سنگین تر فشار بیشتری به تشک وارد می کنند ، بنابراین باید تشک مناسب تری را تهیه کنند. به دنبال تشک هایی باشید که حداقل 4 لایه راحتی دارند. با این کار پشتیبانی و راحتی برای وزن شما تضمین خواهد شد. اگر به خنک کنندگی زیاد نیاز دارید و یا به تشک با لبه های استثنایی احتیاج دارید ، احتمالاً باید تشک های لوکس فنری را در نظر بگیرید. اگر این نیاز ها برایتان مهم نیست ، می توانید بیشتر روی کف تشک تمرکز کنید که بهتر مطابق شکل بدنتان فرم بگیرد.

اگر وزن شما سبک تر است (150 پوند یا کمتر ) و استحکام کمتر (درجه 3-4 ) را ترجیح می دهید : به عنوان یک فرد سبک ، شما این مزیت را دارید که در عمق تشک فرو نروید. این به شما این امکان را می دهد که فضای ابر مانند مورد نظر خود را داشته باشند ، بدون این که بیش از حد فرو بروند و یا مشکلات گرمایی بسیاری داشته باشند. تشک های نرم ، مخمل ، مخمل نرم و یا در محدوده استحکام 3-4 از 10 گزینه های مناسبی هستند.

اگر وزن شما متوسط است ( 150-200 پوند) و استحکام کمتر (درجه 3-4) را ترجیح می دهید : نیازهای شما از این نظر شبیه به افراد سبک تراست. اگر وزن شما به 150 پوند نزدیک است ، می توانید همان قوانین افراد سبک تر را دنبال کنید. هرچه به 200 پوند نزدیک تر می شوید ، باید فرو رفتن بیشتر تشک را در نظر داشته باشید. تشک های نرم سطح بیشتری دارند و به راحتی فرو می روند. برای کسانی که به پهلو می خوابند ، این امر می تواند بسیار ایده آل باشد ، با این حال برای بسیاری از افراد که به پشت یا شکم می خوابند وضعیت مناسبی را اینجاد نمی کند.

اگر شما وزن سنگین تری دارید (200 پوند یا بیشتر ) و استحکام کمتر(درجه 3-4 ) را ترجیح می دهید: پیدا کردن تشک مناسب برای شما یکی از دشوار ترین کارها است. افراد سنگین تر بیشتر در تشک فرو می روند و نرمی بیشتر تشک باعث تشدید این مسئله می شود. نرمی تشک باعث می شود بیشتر فرو برود و فرد را بیشتر در بر بگیرد. پیدا کردن تشکی که با وجود فشرده شدن زیاد ، پشتیبانی مناسبی را ارائه دهد بسیار مهم است. باید تشکی را پیدا کنید که حداقل 4 لایه فوم راحتی داشته باشد که معمولا فقط در تشک های 12 لایه و بیشتر یافت می شود. اگر تشک های فوم دار را دوست ندارید ، تشک های بالش بالای فنری گزینه مناسبی برای شماست. آنها پشتیبانی مناسبی را در عمق نیز ارائه می دهند و در عین حال نیز می توانند احساس نرمی را که به دنبال آن هستید برایتان به ارمغان بیاورند.

اگر وزن شما سبک (140 پوند یا کمتر ) یا متوسط (150-200 پوند) است و استحکام بیشتر (درجه 8-9) می خواهید : تشک های سفت تر کمی ساده تر هستند ، به این دلیل که تغییرات کمی در آنها وجود دارد ، یعنی فرو رفتن ، خنک کنندگی ، هم تراز کردن و … در آنها به چشم نمی خورد. یک تشک محکم افراد را در سطح نگه می دارد، بر خلاف بسیاری از تشک های دیگر که افراد را در خود فرو می برند. افراد سبک و متوسط که تشک سفت می خواهند ، باید به دنبال تشک هایی با درجه استحکام 8-9 از 10 باشند.

اگر شما وزن سنگین تری دارید (200 پوند یا بیشتر ) و استحکام بیشتر(درجه 8-9 ) را ترجیح می دهید: از آنجایی که شما کمی سنگین تر هستید ، باید میزان استحکام مورد نظر خود را تنظیم کنید. اگر تشک با درجه سفتی 8 می خواهید ، باید در تشک های محدوده 8.5-9 جستجو کنید. 0.5-1 درجه اضافه کنید. طبق این گفته ، توصیه میکنم که از درجه 9 بالاتر بروید. از این گذشته ، مانند این است که شما روی زمین می خوابید.

خلاصه راهنمای 6 مرحله ای انتخاب تشک

انتخاب یک تشک جدید می تواند یک کار دلهره آور باشد. این خلاصه مهم ترین مباحثی است که باید هنگام انتخاب تشک بدانید:

 • آیا زمان تعویض تشکتان است؟ آیا عمر تشک شما بیش از 8 سال است؟ یک قاعده کلی این است که هر 8 سال یکبار تشک خود را تعویض کنید. با این حال ، اگر شما به خوبی نمی خوابید ، می توانید آن معیار 8 ساله را کنار بگذارید. وضعیت خواب شما باید مهم ترین عامل تعیین زمان تعوض تشکتان باشد. خواب کافی ندارید؟ زمان تعویض تشکتان است.
 • چه تشکی برای شما بهتر است؟ مهم ترین نکته هنگام انتخاب تشک ، انتخاب فوم یا فنر است. فوم ، دربرگیری ، همتراز شدن و احساس منحصر به فردی را ارائه می دهد. فنر احساس مرسوم تر و انعطاف عالی دارد. برای بیشتر افراد ، فوم توصیه می شود. با این حال ، اگروزن شما بسیار زیاد است (250+) ، یا نیاز به خنک کنندگی زیاد دارید ، فنرها می توانند انتخاب بهتری باشند.
 • بودجه شما چقدر است؟ بودجه ای را که برایتان مناسب تر است انتخاب کنید. در حالت ایده آل 800 تا 1000 دلار هزینه خواهید کرد. با این کار بیشترین گزینه ها به شما ارائه می شود و شما می توانید در بازار آنلاین مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. کمتر از 500 دلار خرج نکنید مگر اینکه بخواهید تشکی بخرید که خیلی زود خراب شود (و موادی که احتمالاً سمی تر هم هست).
 • چه میزان استحکام برای شما مناسب است؟ بیشتر افراد درجه استحکام 5-7 از دامنه 10 را ترجیح می دهند. این برای همه حالت های خواب و بیشتر انواع وزن و بدن مناسب است. اگر درجه 4 یا پایین تر بخواهید ، به احتمال زیاد به پهلو می خوابید. اگر درجه بالای 7 را ترجیح می دهید احتمالا به پشت یا شکم می خوابید ( درجه ی بالای 7 برای افرادی که به پهلو می خوابند مناسب نیست)
 • در چه موقعیت هایی می خوابید؟ تشکی را انتخاب کنید که استحکام آن با نیاز شما مطابقت داشته باشد. کسانی که به پهلو می خوابند درجه 3-6 از 10 را ترجیح می دهند. برای افرادی که به پشت می خوابند 4-7 از 10 مناسب است. و کسانی که به شکم می خوابند 5-7 از 10 مناسب است. قطعا در هر یک از این موارد استثنا وجود دارد ، اما این راهنمایی ها برای عموم مناسب است.
 • وزن شما چقدر است و نوع بدن شما چگونه است؟ پشتیبانی تشک با وزن شما رابطه مستقیم دارد. هرچه شما سنگین تر باشید ، فوم های پشتیبانی باید بیشتر کار کنند تا راحتی مطلوبی را ارائه کنند. وزن شما بر میزان پشتیبانی و فرورفتگی و نقاط فشار که از تشک دریافت میکنید تاثیر می گذارد.

 

منبع: https://sleepopolis.com/guides/how-to-choose-a-mattress/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *