bed-iStock-530931632

رابطه خواب با شرایط اتاق خواب

اتاق خواب خود را برای خواب شب خوب اماده کنید.

تغییرات ساده می تواند تاثیر بسیار خوبی بر کیفیت خواب شما داشته باشد. استفاده از این شش راهنمایی از کارشناسان خواب دکتر راشل سالاس و دکتر شارلین گامالدو برای کمک به شما برای آماده شدن برای خواب شب مفید است.

 

1-اتاق خود را مرتب کنید و تخت را اماده کنید.

در هم ریختگی می تواند به شما استرس وارد کند. لباس های کثیف را در کمد مخصوص بگذارید و رخت خواب خود را هر روز صبح مرتب کنید. تحقیقات نشان می دهد که افرادی که این کار را انجام می دهند می توانند در شب بهتر بخوابند.

 

2-حذف فناوری هایی که نور آبی ساطع می کند.

دكتر گالمادو می گوید بدن ما بین سه تا چهار ساعت طول می کشد تا قبل از خواب ارام شود. تحقیقات نشان می دهد که نور آبی که از طریق رایانه ها، گوشی های هوشمند، تلویزیون ها و لامپ های LED به بیرون می تابد ، موجب اختلال در عملکرد طبیعی بدن می شود و می تواند از تولید ملاتونین در بدن جلوگیری کند. حداقل، یک ساعت قبل از خواب جدا کردن از برق و انتقال تلویزیون و سایر وسایل الکترونیکی به اتاق دیگر را در نظر داشته باشید.

 

3-دور کردن حیوانات خانگی

دکتر گالمادو می گوید: “شما باید شرکای تخت خواب خود را با دقت انتخاب کنید.” حیوانات خانگی می توانند هنگامی که شما در حال تلاش برای خواب هستید، خرابکاری کنند و به اشتراک گذاشتن بستر خود با یک حیوان خانگی می تواند دمان داخلی بدن شما را افزایش دهد. در صورت امکان، حیوانات خانگی را از بستردور نگهدارید و آنها را در اتاق دیگر بخوابانید.

 

4-دمای مناسب را تنظیم کنید

طبق گفته دکتر سالاس ، دمای بدن شما به طور طبیعی هنگام خواب کاهش می یابد و بیشتر افراد در دمای 65 تا 69 درجه فارنهایت (18 تا 20 درجه سانتی گراد) بهتر می خوابند. در صورت لزوم، دستگاه تنظیم دما را قبل از شب شدن روشن کنید.

 

5-خریدن پرده پنجره با کیفیت

پرده های تیره یا اتاق تاریک به فیلتر کردن نور خارجی کمک می کنند و در خواب شبانه آرام تر تاثیر گذار است.

 

6-تنظیم نور ملایم

اگر نیاز به بلند شدن در وسط شب دارید ، یک چراغ قوه یا شب خواب در نزدیکی خود داشته باشید تا از روشن کردن چراغ های روشن که می تواند به خواب رفتن سریع شمارا مختل کند، جلوگیری کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *