nightmare

دلایل واقعی کابوس شب گذشته شما

آیا کابوس های شبانه باعث بیداری شما می شود؟ کابوسها فقط مخصوص کودکان نیستند بلکه در بزرگسالان بسیار رایج هستند.

نزدیک به 70 درصد از بزرگسالان دارای کابوس (خصوصاً در هنگام بیماری همه گیر) هستند – حدود 30 درصد از مردم گزارش می دهند که این رؤیاهای وحشتناک هر چند ماه یکبار ما را از خواب دور می کنند. وقت آن رسیده که بر این مشکل را که باعث کمبود خواب ما می شود و با آن روبرو هستیم غلبه کنیم.

چه چیزی باعث کابوس های بزرگسالان می شود؟

کابوس های بزرگسالان می تواند در اثر داروها ، ژن ها ، بیماری های عصبی دژنراتیو مانند آلزایمر ، غذای شب گذشته ، اسیب های روحی در حال حضر ، اسیب های روحی درمان نشده در گذشته که وقایعی در حال آن را یاداوری کرده اند ، مشکلات گوارشی ، ایمنی و احساس های مختلفی که شما دارید ، به وجود بیاید.

كسانی كه در بیان احساسات خود در پاسخ به حوادث استرس زا در طول روز احساس خطر می كنند ، احتمالاً ان عواطف در طول شب باعث کابوس های آن ها می شود. و برخی ، به ویژه افرادی که رک و حساس هستند ، ممکن است مرز “نازک”ی بین واقعی و آنچه که یک رویا است ، داشته باشند. یعنی زندگی آنها در زمان بیداری بیش از هر زمان دیگری باعث تحریک زندگی شبانه آنها می شود و باعث برخی روباهای هراس انگیز یا کابوس های شبانه می شود.

Rosalind Cartwright ، مدیر خدمات اختلال خواب مرکز پزشکی لوک در شیکاگو، توضیح می دهد: “کابوس یک رویا کارآمد است.” به جای ادغام وقایع و احساسات روز با خاطرات قدیمی تر ، خاطرات و احساسات منفی ذخیره و خنثی می شوند – برخی محققان تصور می کنند این کاری است که رویا انجام می دهد-احساسی که در خواب در مغز شما پردازش میشود بیشتر از توانایی مغزتان است و از ادغام آنها با خاطرات قدیمی تر جلوگیری میکنند.

به عنوان مثال ، اگر شما در یک تصادف رانندگی بد هستید ، ممکن است نتوانید تمام احساسات منفی ناشی از حادثه را سریعاً پردازش کنید . ترس و احساس آسیب پذیری و مرگ و میر بسیار درد اور است. بنابراین ممکن است مدتی در خواب کابوس ببینید زیرا ذهن شما در ادغام احساسات به کار خود ادامه می دهد. زمانی که آن را انجام داد ، کابوس ها از بین می روند.

Cartwright در کتاب خود به نام “بحران رویایی” می نویسد ، “کابوسها برای یافتن راهی برای ادغام تجربه وحشتناک در زندگی ما ، هستند.  کابوس های گاه به گاه طبیعی است . ” “اما هر شب و به طور مداوم طبیعی نیست.”

چطور کابوس های بزرگسالی را به خوبی پشت سر بگذاریم؟

کابوس های بزرگسالان نشانه ای از فشار زیاد است. اگر دچار افسردگی شدید ، یا بدتر شدید ، یا متوجه شدید که رویا های شما ناشی از احساسات پریشان گذشته است که بر اثر حوادث فعلی ایجاد شده اند ، با پزشک ، روانپزشک یا درمانگر تماس بگیرید. طبق گفته Cartwright ، در اینجا چند روش برای کنترل رویاهای بد شما وجود دارد:

  1. تشخیص دهید که کابوس دارید

ممکن است انجام این کار غیرممکن به نظر برسد ، اما اینطور نیست. قل از خواب به سادگی تصمیم بگیرید که می خواهید این کار را انجام بدهید. برای این کار ممکن است مجبور باشید چند بار تلاش کنید اما در نهایت موفق خواهید شد.

  1. رویای خود را متوقف کنید

باور کنید یا نه ، می توانید این کار را انجام دهید. با تشخیص اینکه رویایی که دارید بد است، شروع کنید.

 

  1. پایان رویای خود را تغییر دهید

چیزهای منفی را به مثبت تبدیل کنید. ممکن است مجبور شوید برای انجام این کار بیدار شوید ، اما در نهایت قادر خواهید بود به خود بگویید که یک پایان بهتر برای خوابتان بنویسید.

  1. خاطرات خواب را نگه دارید

یک دفتر برای خواب های خود داشته باشید و هر روز صبح رویاهای خود را بنویسید – همه ی رویاها ، نه فقط کابوسها. سپس مرتباً مواردی را که برای شما مشکل ایجاد می کنند را مرور کنید و سعی کنید دریابید که چرا آنها ناراحت کننده هستند.

 

 

منبع: https://www.besthealthmag.ca/best-you/sleep/adult-nightmares/

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *