sleep-shoulder-pain-841364572-650x428

درد و خواب

آیا درد شما را بیدار نگه می دارد؟ ببینید که چرا درد بر خواب تأثیر می گذارد و چه کاری می توانید برای بهتر خوابیدن انجام دهید.

تأثیرات کاهش خواب ناشی از درد بر میلیون ها آمریکایی بسیار گسترده است. این مشکل با توجه به تعداد آمریکایی هایی که از درد رنج می برند قابل توجه است. نظرسنجی Sleep in AmericaTM 2015 نشان می دهد که 21 درصد آمریکایی ها درد مزمن را تجربه می کنند و 36 درصد آنها در هفته گذشته درد حاد داشته اند. این افراد اکثریت جمعیت بزرگسال کشور را تشکیل می دهند.

چگونه درد بر خواب تأثیر می گذارد؟

درد به دو مشکل مرتبط می شود – استرس و سلامتی ضعیف – به عنوان ارتباط کلیدی مدت زمان خواب کوتاه تر و کیفیت بدتر خواب. اما راه حل هایی برای حل این مشکل وجود دارد: بی خوابی در بین کسانی که خواب را در اولویت قرار می دهند به شدت کم می شود.

درد عامل اصلی در فاصله بین میزان خوابی است که آمریکایی ها دارند و میزان لازم خواب است – متوسط 42 دقیقه کمبود خواب برای کسانی که درد مزمن دارند و 14 دقیقه برای کسانی که از درد حاد در هفته گذشته رنج می برند.

در مقابل ، کمبود کلی برای خواب افراد بی درد وجود ندارد – اما تعداد قابل توجهی حتی در این گروه مشکلات خواب ندارند. تقریباً از هر سه نفر بدون درد ، یک نفر همیشه خواب راحت یا خواب مورد نیاز خود را ندارد ، یا در هفته گذشته دچار مشکل خواب الودگی یا خوابیدن شده است. این مشکلات در میان افرادی که درد مزمن یا حاد دارند حتی بیشتر می شود.

فراتر از کمبود خواب ، کیفیت خواب و میزان استرس که گزارش داده شده ، تأثیرات درد بر خواب را تأکید می کند.

شصت و پنج درصد از افراد بدون درد کیفیت خواب خوب یا بسیار خوب را گزارش کردند. علاوه بر این ، 23 درصد از افراد مبتلا به درد مزمن میزان استرس بیشتری را گزارش کردند.

کسانی که درد حاد یا مزمن دارند ، به احتمال زیاد مشکلات خواب بر زندگی روزمره آنها تأثیر می گذارد. در میان افرادی که در هفته گذشته مشکلات خواب داشته اند ، بیش از نیمی از کسانی که درد مزمن دارند می گویند این مشکلات در کار آنها تداخل ایجاد می کند. این میزان به 23 درصد از افراد بدون درد کاهش می یابد. افراد مبتلا به درد نیز بسیار بهتر از دیگران اظهار می کنند که کمبود خواب در روحیه ، فعالیت ها ، روابط و لذت بردن از زندگی آنها اختلال ایجاد می کند.

افراد مبتلا به درد همچنین کنترل کمتری بر خواب خود دارند ، بیشتر نگران کمبود خواب در سلامتی آنها هستند و حساسیت بیشتری به خواب دارند. آنها بیشتر از دیگران می گویند عوامل محیطی خواب راحت را برای آنها دشوارتر می کند. این عوامل شامل صدا ، نور ، دما و تشک های آنها به طور یکسان است ، که نشان می دهد مراقبت بیشتر از محیط اتاق خواب ممکن است به ویژه برای مبتلایان به درد مفید باشد.

 

2015-12-29-1451426183-2797895-sleepingwithpain

 

در حالی که هر دو درد مزمن و حاد به خواب از دست رفته مربوط می شود ، بررسی نشان می دهد که درد مزمن به ویژه یک مشکل قدرتمند است. در واقع 23 درصد ، تقریباً از هر چهار نفر یک نفر مبتلا به درد مزمن می گوید که توسط پزشک تشخیص داده شده است که اختلال خواب دارند ، در حالی که فقط 6 درصد از افراد دیگر دارای اختلال اند.

خواب یک شاخص کلیدی سلامتی است

آمریکایی هایی که می گویند از سلامت و کیفیت زندگی بسیار خوب یا عالی برخوردار هستند ، گزارش می دهند که در هفته گذشته به طور متوسط 18 تا 23 دقیقه بیشتر از کسانی که سلامتی و کیفیت زندگی خود را خوب ، منصفانه یا ضعیف ارزیابی می کنند ، می خوابند. در واقع ، طول مدت خواب و کیفیت گزارش شده به طور خطی با هر رتبه بندی بهداشتی نشان می دهد ، که نشان می دهد درک از خواب و سلامتی فرد رابطه عمیقی دارد.

كریستن ناتسون ، دكترای موسسه خواب ملی بنیاد خواب در آمریكا و محقق نظرسنجی گفت: “كیفیت و مدت خواب باید به عنوان یك علامت حیاتی در نظر گرفته شود ، زیرا آنها شاخص های كاملی برای سلامتی و كیفیت زندگی هستند.” وی ادامه داد: مدت زمان خواب بسیار طولانی یا کوتاه با شرایط خاص تری همراه است ، اما برای بسیاری از افرادی که نزدیک به داشتن 7 تا 9 ساعت خواب توصیه شده هستند ، فقط 15 تا 30 دقیقه خواب بیشتر در شب می تواند در احساس آنها تفاوت ایجاد کند. ”

 

STvw2OrnJE1HBec

اولویت قرار دادن خواب به خواب بهتر مرتبط است ، حتی در بین مبتلایان به درد

آمریکایی هایی که گفتند انگیزه بسیار کافی برای داشتن خواب کافی را دارند ، گزارش کردند که در طول هفته 36 دقیقه بیشتر در شب می خوابند (در مقایسه با دیگران). حتی در میان کسانی که درد دارند ، انگیزه بالاتر برای خوابیدن با طولانی تر بودن خواب و کیفیت بهتر خواب همراه بود. این یک معیار چشمگیر است ، که نشان دهنده 4/2 ساعت خواب بیشتر در هفته در افراد با انگیزه است.

درد و خواب: یک چرخه قابل پیشگیری

وقتی درد برای اولین بار تجربه می شود ، اکثر مردم بی خوابی را تجربه نمی کنند. با این حال ، وقتی درد به یک مشکل تبدیل می شود ، می تواند یک چرخه معیوب باشد. اگر کسی یک شب بخاطر درد خواب ضعیفی را تجربه کند ، احتمال دارد شب بعد مشکلات بیشتری را تجربه کند و غیره. هر شب بدتر و بدتر می شود.

همچنین می دانیم که درد باعث کم خوابی می شود. به عنوان مثال ، کسی که درد کمر را تجربه می کند ممکن است در هر ساعت خواب چندین ریز عروق شدید (تغییر در حالت خواب به مرحله سبک تر از خواب) را تجربه کند که منجر به بیداری می شود. با این حال ، رگهای خونی برای شخصی که درد مزمن را تجربه نمی کند بی ضرر است. درد یک نفوذ جدی در خواب است. درد غالباً با بی خوابی همراه است و درمان این مشکلات هم زمان ممکن است دشوار باشد. یک مشکل می تواند مشکل دیگر را تشدید کند.

مردم در خانه چه کاری می توانند انجام دهند؟

رعایت بهداشت خوب خواب برای دستیابی به یک خواب خوب مهم است. برخی از نکات برای افراد مبتلا به درد مزمن عبارتند از:

  • مصرف کافئین را متوقف یا محدود کنید.
  • مصرف الکل را به خصوص در عصر محدود کنید.
  • استفاده از داروهای ضد درد و / یا داروهای خواب آور موثر است ، اما باید تحت نظارت پزشک استفاده شود.
  • تکنیک های آرام سازی ، مانند تنفس عمیق شکمی را تمرین کنید.

چه موقع وقت مراجعه به پزشک است؟

هنگامی که درد باعث مشکلات خواب می شود و نمی توانید دوباره بخوابید ، یک متخصص خواب را پیدا کنید. برای تسکین مشکلات خواب مبتلایان به درد مزمن ، انواع روش های درمانی در دسترس است ، از جمله دارو و فیزیوتراپی.

 

 

منبع: https://www.sleepfoundation.org/articles/pain-and-sleep

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *