tell-why-twitch-in-sleep

تشخیص سندرم پاهای بی قرار

علائم سندرم پاهای بی قرار (RLS) معمولاً دشوار است ، زیرا تجربه هر فرد با RLS متفاوت است. برخی از افراد از مثالهایی مانند “مانند مورچه هایی که در پاهای من می خزند” یا “مانند نوشابه ای که در رگ های من جاری است” استفاده می کنند تا سعی کنند علائم و احساسات را به متخصصان مراقبت از سلامتشان توصیف کنند. اگر به بیش از 8 سؤالات زیر پاسخ مثبت “بله” داده اید ،  ممکن است شما RLS داشته باشید و باید در مورد علائم خود با متخصص بهداشت صحبت کنید:

 • هنگام نشستن یا دراز کشیدن ، آیا تمایل شدید به حرکت پاهای خود دارید؟
 • آیا میل شما برای حرکت دادن پاهای شما در برابر مقاومت غیرممکن است؟
 • آیا تاکنون از واژگان ناخوشایند ، خزیدن ، کرم خوردگی، خارش یا کشیدن برای توصیف علائم خود استفاده کرده اید؟
 • آیا تمایل شما برای حرکت اغلب در هنگام استراحت یا نشستن در شما اتفاق می افتد؟
 • آیا حرکت دادن پاهای شما باعث می شود احساس بهتری داشته باشید یا علائم را کند می کند؟
 • آیا بیشتر در شب از این علائم دارید؟
 • آیا با حرکات تند و تیز در پاها شریک زندگی تان را بیدار نگه داشته اید؟
 • آیا حرکات غیر ارادی پا را حین بیدار شدن تجربه می کنید؟
 • آیا شما در طول روز خسته هستید یا قادر به تمرکز نیستید؟
 • آیا هیچ یک از اعضای خانواده شما علائم مشابهی دارند؟
 • آیا مراجعه به متخصص مراقبت های بهداشتی هیچ دلیل جسمی را برای ناراحتی شما نشان نمی دهد؟

اگر RLS دارید ، شما تنها نیستید! ممکن است حداکثر 10 درصد از جمعیت بزرگسال ایالات متحده دارای RLS باشند. بسیاری از افراد از نوع خفیف یا متوسطی برخوردار هستند ، اما RLS به شدت بر زندگی میلیون ها نفر تأثیر می گذارد. در سال 2003 گروه مطالعات بین المللی سندرم پاهای بی قرار (IRLSSG) با همکاری مؤسسه ملی بهداشت (NIH) چهار ویژگی اصلی RLS را شناسایی کرد که به تشخیص کمک می کند. وقتی به پزشک معالج خود مراجعه می کنید ، او ممکن است از معیارهای زیر استفاده کند تا تعیین کند که RLS دارید یا خیر:

1-شما نیاز به حرکت پاهای خود دارید که معمولاً با احساس ناخوشایند پا همراه است. این احساسات با گرفتگی عضلات و بی حسی متفاوت است ، و اغلب به عنوان سوزش ، خزش ، خزیدن ، خارش یا کج شدن توصیف می شود. معمولاً با شروع از قسمت تحتانی پا ، علائم می تواند به سایر قسمتهای بدن مانند پا ، سینه و بازوها نیز گسترش یابد. در حالی که این احساس اغلب به عنوان ناراحت کننده یا تحریک کننده توصیف می شود ، برخی از افراد با این احساسات درد را تجربه می کنند.

2-علائم شما با حرکات به صورت جزئی یا کاملاً تسکین می یابد. با حرکت یا کشش می توانید احساسات ناخوشایند را تا حدی یا کاملاً تسکین دهید. انواع حرکاتی که کمک می کنند اغلب تکرار می شوند ، مانند ضرب و شتم ، جنباندن یا لرزش.

3-علائم شما هنگام استراحت مانند دراز کشیدن یا نشستن بدتر می شوند. غالباً افراد در صورت عدم تحرک یا عدم حرکت ، علائم RLS را تجربه می کنند. دراز کشیدن ، مسافرت با هواپیما یا نشستن در سینما نمونه هایی از موقعیت هایی است که ممکن است RLS رخ دهد. در حالی که حرکت اندام آسیب دیده می تواند علائم را کاهش دهد ، استراحت مجدد می تواند علائم را تشدید کند.

4-علائم شما در عصر یا شب شدید تر است. یک زمان بندی معمولی برای شدت یا غلظت علائم RLS وجود دارد. در اوایل صبح ، افراد مبتلا به RLS اغلب از احساسات ناخوشایند رهایی می یابند. با این حال ، با ادامه روز ، علائم بدتر می شوند. در طول شب ، این احساسات ازار دهنده و تحریک کننده اغلب به اوج خود می رسند.

 

منبع: https://www.sleepfoundation.org/articles/restless-legs-syndrome-diagnosis

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *