sleeping

ترفند راحت به خواب رفتن و خواب راحت داشتن

بدون استفاده از داروهای خواب آور ، به سرزمین رویایی بروید. مراقبه می تواند به سرعت  شما را به خواب آرام برساند.

می دانید که چگونه پیش می رود: وقتی لباس خواب می پوشید ، خمیازه می کشید و وقتی ماسک صورت شبانه خود را می زنید ، به سختی چشم های خود را باز نگه می دارید. اما هنگامی که سرتان به بالش برخورد می کند ، ذهن شما بیش از حد به فکر ها رانده می شود و نمی توانید به خواب بروید.

سارا وب ، مالک مشترک Modern + Mindful ، می گوید: “این یکی از رایج ترین شکایاتی است که از مشتریان خود می شنویم.” ” انها با این ذهن مشوش نمیتوانند به خواب بروند ، یا ساعت 3 از خواب بیدار می شوند و دو ساعت طول می کشد تا دوباره بخوابند.”

البته برخی از مسائل جدی بهداشتی در ارتباط با کمبود خواب کافی وجود دارد. اختلال در حافظه ، مهارت های ضعیف تصمیم گیری ، استرس و افزایش خطر ابتلا به دیابت ، بیماری های قلبی و سایر بیماری های مزمن تنها چند مورد از مشکلات داشتن مشکل خواب مداوم است.

اما پاسخ می تواند به سادگی چند نفس عمیق کشیدن باشد. ثابت شده است که مدیتیشن منظم هم کیفیت و هم کمیت خواب را بهبود می بخشد. طبق تحقیق منتشر شده در مجله انجمن پزشکی آمریکا ، یادگیری مراقبه ذهن آگاهانه می تواند خواب افراد میانسال که از بی خوابی رنج می برند را به طور قابل توجهی بهبود بخشد.

پس از فقط چهار تا شش هفته مراقبه روزانه (و فقط 10 دقیقه در روز) ،وب می گوید، می گوید مشتریانش گزارش کرده اند که بهبود قابل توجهی در سفرهای خود به سرزمین رویا داشته است. برای مبتدیان ، مراقبه به شما کمک می کند وقتی زمان خواب است روی خواب تمرکز کنید. وب می گوید: “مدیتیشن یک روش عالی برای تنظیم دقیق تمرکز شماست و این باعث می شود که احساس نکنید ذهن شما پراکنده است و همزمان به هشت جهت می رود.” این در طول روز و به خصوص هنگام خواب مفید است ، وقتی واقعاً باید آرامش خود را افزایش دهید تا ذهن و بدن شما بتوانند استراحت کنند. او می گوید: “مغز شما یاد خواهد گرفت که چگونه در حال حاضر باشد ، که به معنای کیفیت خواب بسیار بهتر است.”

توازن این تمرکز بهتر این است که همه چیز را رها کند. وب می گوید: “این به ذهن شما آموزش می دهد تا بر لحظه فعلی تمرکز کند ، نه نگرانی های آینده ، عوامل استرس زا در گذشته یا لیست کارهای جدید.” “فقط از تنفس خود استفاده کنید تا ذهن خود را به زمان حال برسانید و تشخیص دهید که آماده خواب هستید.”

3 روش برای خوابیدن شما در ساعت 3 صبح

اگر نیمه شب از خواب بیدار می شوید و برای خوابیدن مشکل دارید ، مطمئناً این ترفندها به شما کمک می کند تا دوباره به خواب بروید. این روش ها را به صورت جداگانه یا با هم امتحان کنید – هنگامی که از خواب بیدار می شوید یا درست هنگام خواب – برای دستیابی به خواب بهتر شبانه به شما کمک می کند.

  1. اجازه دهید نگرانی های شما از بین بروند.

هرگونه افکاری را که باعث بیدار شدن شما می شود، در حال دور شدن، مانند حرکت یک برگ در رودخانه یا حرکت ابر در اسمان تجسم کنید. وب می گوید: “شما حتی می توانید تصور کنید یک دست غول پیکر به ذهن شما می آید ، این افکار را می گیرد و آنها را بیرون می کشد.” تصاویر مختلف برای افراد مختلف بهتر عمل می کنند ، بنابراین می توانید آنچه را که برای شما مناسب است آزمایش کنید.

  1. آن را حساب کنید.

بازگشت به خواب لازم نیست پیچیده باشد. این می تواند به آسانی شمردن نفس های شما باشد. وب می گوید: “این واقعا به شمردن گوسفندان از کودکی برمی گردد.” “در مورد مراقبه ،شمارش ، آرامش بخشی طبیعی دارد.”

  1. درس بگیرید.

برخی از افراد می دانند که داشتن برخی از اصوات پس زمینه برای تمرکز در حالی که به سمت سرزمین رویا می روند ، کمک می کند. می توانید صداهای اسپا یا طبیعت را امتحان کنید یا مراقبه راهنمای خواب را دنبال کنید. می توانید طول موسیقی ساز یا مدیتیشن مورد نظر برای گوش دادن را انتخاب کنید. به علاوه وب می گوید اگر هر شب هنگام خوابیدن به همان مسیر ادامه می دهید ، این می تواند به شما کمک کند تا مغز شما را تربیت کند تا شما را زودتر به خواب برساند.

 

 

منبع: besthealthmag.ca/best-you/sleep/falling-and-staying-asleep/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *