fall-asleep

این نکته جادویی از یک پزشک خواب به خواب سریع شما کمک می کند

هنگامی که ذهنتان از به خواب رفتن خودداری می کند ، آنچه شما متخصصان خواب توصیه می کنند برای جلوگیری از غلط خوردن در تمام شب است ، این است.

شما این احساس را تجربه کرده اید : شما در حال غلت خوردن بوده اید و این واقعیت را می دانید که دیگر نمی توانید بخوابید. بنابراین شما اضطراب دارید که اگر شما دقیقا در هشت دقیقه به خواب نروید ، حداقل هفت ساعت باید خسته و کسل باشید و در تمام طول روز نتوانید تمرکز کنید ، این به این معناست که شما هنگام ملاقات با رئیس خود ممکن است کسل باشید و یا حتی سر کار خوابتان ببرد.

ذهن شما سریعتر از همیشه جلو می رود و شما نمی توانید جلوی آنرا بگیرید. بهترین راه برای رهایی از این همه اضطراب؟ساده است: یک کتاب بردارید.

جنت کندی ، دکترای روانشناسی بالینی و بنیانگذار پزشک خواب NYC می گوید: “مشغول کردن ذهن با چیزی غیر از کار روزانه یا استرس یا نگرانی از خوابیدن آسانترین راه به خواب رفتن است.”

چرا این کار؟

روشن کردن چراغ برای اینکه بتوانید کتاب بخوانید مثل این است که شما را بیشتر از خواب بیدار می کند و باعث بی خوابی می شود ، اما کندی می گوید در واقع برعکس عمل می کند. او می گوید: “غلت زدن و چرخش باعث ایجاد تنش می شود که آدرنالین ایجاد می کند.” “اگر ذهن را با چیزهای بسیار جالب اما نه چندان پرتحرک ، مانند خواندن یک داستان منحرف کنید ، ذهن شما از استرس منحرف می شود.”

مایکل بروس ، دکترای دکتری ، متخصص خواب بالینی و نویسنده کتاب “قدرت از زمان” می گوید ، فقط اطمینان حاصل کنید که از یک چراغ به جای لامپ معمولی روی میز کنار تخت استفاده کنید. به گفته وی ، طول موج نوری از لامپ معمولی به مغز علامت می دهد که ملاتونین تولید نکند ، هورمونی که باعث آرامش خواب شما می شود.

انتخاب یک کتاب جایگزین بهتری برای تلویزیون است که نوع دیگری از نور را می دهد که می تواند هوشیاری شما را بیشتر کند. بعلاوه ، خواندن به نیروی کافی مغز نیاز دارد تا افکار خود را بدون اینکه به نگرانی های خود برگردد ، احساس آرامش کند. دکتر کندی می گوید: “تماشای تلویزیون و کاری نکردن آسان است و ذهن شما را به موارد استرس زا باز می گرداند.” “با خواندن ، واقعاً ذهن خود را درگیر می کنید و باید کمی کار کنید. شما باید شخصیت ها را تصور کنید و داستان را دنبال کنید. ”

یک  روال همیشگی به شما کمک می کند سریعتر بخوابید

برای کسانی که مستعد ابتلا به بی خوابی و غلت زدن هستند ، کاری را شروع کنید که قبل از اینکه حتی به فکر رفتن در رختخواب باشید ، ذهن شما را آرام کند. دکتر بروس می گوید ، مکانی آرام برای نوشتن نگرانیتان در یک دفتر پیدا کنید. در سمت چپ ، تمام مشغله های خود را ذکر کنید: هر کاری را که امروز انجام داده اید و می خواهید فردا انجام دهید. اکنون در سمت راست ، برای هر یک از آنها یک راه حل بنویسید. این میتواند در تصمیم اگاهانه شما کمک کننده باشد. دکتر بروس می گوید: “نوشتن راه حل مشکل ، سطح اضطراب را پیرامون اینکه مسئله چیست ، کاهش می دهد.” این راه حل را برای خواب بهتر امتحان کنید.

نکته مهم این است که نوشتن مسائل  خود را سه یا چهار ساعت قبل از زمان خواب انجام دهید. دکتر بروس می گوید: “این کار را درست قبل از خواب انجام ندهید ، زیرا پس از آن شما فقط به فکر راه حل خواهید بود.” با شریک زندگی خود توافق کنید که هر شب 20 یا 30 دقیقه قبل از صرف شام به کار های خودتان می پردازید . دیگر شبها نسبت به غروب کمتر نگران خواهید بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *