NSF-10-E-1047530

ارتباط بین مایعات و رطوبت با خواب

بسیاری از مردم می دانند که سطح رطوبت بدن آنها می تواند در طول روز بر احساس راحتی و عملکرد انها تاثیر بگذارد. کمبود مایعات می تواند باعث تنبلی،کج خلقی و خستگی شما شود. اما اب رسانی نقشی حیاتی نیز در چگونگی خوابیدن در شب دارد. درک تأثیر مصرف  روزانه مایعات بر خواب شبانه، راهی مناسب برای بهبود کیفیت خواب شما خواهد بود.

 

اثرات منفی کم آبی بدن

رفتن به رختخواب حتی کمی تشنه می تواند خواب شما را مختل کند. متعجب شدید؟کم شدن اب بدن باعث خشکی دهان و بینی می شود و شما را در اثر خرناس از خواب بیدار می کند و باعث خشکی دهان و حلق و خس خس سینه در صبح می شود. کمبود مایعات پیش از خواب نیز ممکن است به گرفتگی عضلات پا منتهی شود که ممکن است شما را بیدار کند. علاوه بر بی خوابی و خواب های کوتاه، کمبود اب در طول شب می تواند هوشیاری، انرژی و کارایی یادگیری شما را در روز بعد به خطر بیندازد.

 

از دست دادن مایعات مرتبط با خواب

حتی اگر شب را با سطح معقولانه ای از آب اغاز کنید ، در حین خواب، برخی از مایعات بدن را به وسیله تنفس از دست می دهید. مخصوصا اگر هنگام خواب با دهان نفس بکشید یا خر و پف کنید و یا اختلالات تنفسی در خواب داشته باشید. (اگر در هنگام خواب با بینی نفس بکشید، تقریبا همان مقدار آب را بدنتان از دست نمی دهد.) یک اتاق خواب بیش از حد خشک یا گرم نیز می تواند منجر به از دست دادن مایع اضافی در طول شب شود، همچنین ممکن است تمرین شدید در اواخر روز بدون مصرف مایعات برای ابرسانی می تواند باعث از دست رفتن اب بدن شود. مصرف الکل بیش از حد می تواند زمینه های از دست دادن مایعات بدن را تشدید کند، که به نوبه ی خود باعث احساس خستگی یا سستی در روز بعد می شود.

 

چگونه درست به بدن ابرسانی کنید

ابرسانی خوب نیاز به بیش از یک بطری آب قبل از خواب دارد. به نوشیدن مقدار زیادی مایعات بدون کافئین به طور منظم در طول روز توجه داشته باشید. زنان روزانه حدود 91 اونس نوشیدنی و غذا نیاز دارند، در حالی که مردان باید حدود 125 اونس غذا و نوشیدنی دریافت کنند. ممکن است زمانی که وقت خواب مایعات می نوشید شما را در طول شب برای حمام شبانه بیدار کند (اگر این وضعیت اغلب برای شما اتفاق می افتد ممکن است دچار یک وضعیت به نام شب ادراری شده باشید) که دست یافتن به یک خواب خوب در شب و بیدار شدن در صبح را دشوار می کند . مصرف مایعات را در طول روز خود به حداکثر برسانید تا از شانس خواب کامل در شب بهره مند شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *