NSF-6-H_Beyond-Hours-Counting-Factors-That-Can-Help-You-Feel-Better-About-Your-Sleep-_Purchased_900x560

احساس بهتر در مورد مدت خواب

اینکه توصیه میشود هر شب هفت تا نه ساعت بخوابید مهم است ، اما شمارش مقدار خواب شما تنها راه رضایت از خواب نیست. ببینید چطور این عوامل دیگر می توانند تاثیر مثبت شما در مورد خواب شما داشتهباشند.

 

آماده کردن اتاق خواب مناسب
محیط اتاق خواب شما نقش بسیار مهمی در رضایت شما در مورد خوابتاندارد. با رفتن به یک اتاق خواب تمیز، سرد و ارام می توانید تجربه ی لذتبخش تر از وقت خواب داشته باشید، نسبت به زمانی که اتاق نا مرتب یابیش از حد گرم باشد. مراحلی را برای داشتن خواب رضایت بخش در شببا مرتب کردن وسایل خود ، استفاده از تخت خواب و ملافه با رنگ خنثیو تنظیم ترموستات برای دمای خنک تنظیم کنید.
گذر از بیداری به خواب
مقدار زمان لازم برای بیداری تا به خواب رفتن – همچنین به عنوان خواب پنهان شناخته می شود – از فردی به فرد دیگر متغیر است. هیچ مقدار مشخص زمانی وجود ندارد، اما شما اگر قبل از اینکه به خواب و رویا بروید بیش از حد به سقف نگاه نکنید ، احتمالا بیشتر از خواب خود راضی خواهید بود.

به این ترتیب، توانایی به سرعت خوابیدن پس از بیدار شدندر اواسط شب ، به رضایت بیشتر شما از خواب بستگی دارد. برای کوتاه کردن زمان لازم برای به خواب رفتن،یک روش را همواره به طور روزمره قبل از خواب انجام دهید که ممکن است شامل کارهایی مانند حمام کردن ، خواندن یک کتاب، کم کردن نور و گوش دادن به موسیقی ملایم باشد.
هوشیاری هنگام روز
احساس انرژی در صبح به احساس رضایت شما از خواب شب وابسته است. خواب خوب شب دارای قدرت ترمیم است و بازیابی انرژی خیلی رضایت بخش است. این طبیعی است که در بعضی ساعات روز احساسانرژی کمتری داشته باشید، یک چرت کوتاه در بعد از ظهر میتواند هوشیاری شما را بازگرداند. تا زمانی که سطح کلی انرژی شما در بیشتر طول روز بالا باشد، احتمالا رضایت شما در خواب بیشتر خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *