57701178

آیا تشک باعث کمردرد تان است؟

تعداد کمی از چیزها ناراحت کننده تر از بیدار شدن با کمردرد اند. زمان شروع یک روز تعطیل تقریبا غیر ممکن است که زمانی که درد دارید روی پای راست خود بایستید. در حالی که بسیاری از علل مختلف برای کمر درد  وجود دارد، آیا تا به حال در نظر داشته باشید که ممکن است ارتباطی بین تشک و کمر درد وجود داشته باشد؟

ما میخواهیم نگاهی به علم پیرامون اینکه آیا تشک ها و کمر درد با یکدیگر همبستگی دارند یا خیر بیاندازیم ،و به شما اطلاعات و راهنمایی هایی را که برای حل مشکل کمر درد تان نیاز دارید، ارائه دهیم.

علم چه میگوید؟

در حالی که برخی شواهد علمی در مورد این موضوع وجود دارد، بسیار بی نتیجه است. تحقیقات خیلی بیشتری لازم است تا بدانند که دقیقا چگونه تشک ها می توانند کمر درد را ایجاد کنند.

آنچه ما می دانیم این است که تشک و عادات خواب شما قطعا بر احساس کمر درد تاثیر می گذارد و خوابیدن در طول شب و احساس شادابی در بیداری را سخت تر میکند.

قبل از اینکه تشک خود را تعویض کنید، ممکن است تغییرات در عادات و حالت خواب شما مفید باشد. به علاوه، این چیزی است که شما می توانید در حال حاضر با کم ترین و یا حتی بدون هزینه انجام دهید.

مرکز پزشکی دانشگاه روچستر پیشنهاد می کند که شما در حین خواب، تمرکز خود را بر هم تراز نگه داشتن ستون فقرات خود قرار دهید. تشک مناسب می تواند راه طولانی برای حفظ ستون فقرات شما باشد، اما شما می توانید با برخی از بالش های اضافی نیز این کار را انجام دهید.

تشک های جدید در مقابل قدیمی

هنگامی که صحبت به تشک و کمر درد می آید، به نظر می رسد که یک تخت جدید می تواند تاثیر مثبت بر کیفیت خواب داشته باشد، حداقل در مقایسه با تشک قدیمیتان.

این به این معنا نیست که یک تشک جدید جوابگوی تمام مشکلات کمردرد شما است، اما تحقیقات نشان می دهد که یک تشک با نام تجاری جدید می تواند راحتی و پشتیبانی بیشتری نسبت به تشک های پنج ساله یا بیشتر فراهم کند.

دانستن آن راحت است . با گذشت زمان، حتی یک تشک با کیفیت بالا از راه های مختلفی تخریب می شود که می تواند منجر به کمر دردشود. در طول زمان تشک ها میتوانند از وسط خم شوند ، سفت شوند یا توده هایی در آن ایجاد شود که همه این ها میتواند به کم شدن کیفیت خواب منجر شود.

در یک تشک جدید به دنبال چه هستید؟

زمان خرید تشک جدید ، برخی ویژگی های مهم را قبل از تصمیم گیری در نظر بگیرید.

اولین و مهم ترین : راحتی یک عامل مهم است. شما باید اطمینان حاصل کنید که تشک انتخابی شما انتظارات شما از یک تشک راحت را براورده میکند. اگر یک بعد از ظهر را برای خرید سپری کنید ،احتمالا تشک های راحت بسیاری را می توانید پیدا کنید ، اما برخی از آنها سطح پشتیبانی مورد نیازتان را ارائه نمیدهند.

یک تشک حمایتی بدنتان را تراز می کند و به شما کمک می کند که ستون فقراتتان را به درستی تنظیم کنید. به یاد داشته باشید که پشتیبانی و استحکام چیزهای مشابه نیست. اگر شما یک تشک نرم را ترجیح می دهید، باید بتوانید یک تخت پیدا کنید که همچنین پشتیبانی مناسب را فراهم می کند. این نقاط  فشار می تواند ستون فقرات شما را از هم تراز بودن خارج کند کند، که می تواند منجر به کمر درد مزمن شود.

شما همچنین باید مطمئن شوید که تشکی که انتخاب می کنید، هیچ نقطه فشاری ایجاد نمی کند که یکی از عوامل اصلی درد پشت است. نقاط فشار زمانی به وجود می اید که یک نقطه از بدنتان که با تشک در تماس بیش از نقاط دیگر فشاری را تحمل کند.

عامل نهایی در نظر گرفتن قابلیت کنترل دما و رطوبت تشک است. یک تشک که خنک باقی می ماند و می تواند در طول شب شما را در یک دمای مناسب نگه دارد یک راه عالی برای بهبود کیفیت خواب شما است. با توجه به اینکه بسیاری از تشک ها دارای ژل های خنک کننده و دیگر سیستم های مدیریت دما هستند، در نظر داشتن آن قبل از خرید ارزشمند است.

تشک مناسب برای کمر درد چیست؟

با تشکر از شرکت ها برای محبوبیت تشک های جدید در جعبه ، زمانی که یک تشک را می خرید گزینه های بیشتری وجود دارد. اما، چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که شما در حال انتخاب بهترین تشک برای کمر درد هستید؟

اولا به یاد داشته باشید که سطح راحتی اشخاص افراد متفاوت است. برخی افراد روی یک تشک نرم راحت تر می خوابند ، در حالی که برخی افراد خوابیدن روی تشک سفت را ترجیح می دهند.

هنگام خرید یک تشک ، سطح راحتی شما باید بیشترین اهمیت را داشته باشد. یک رخت خواب راحت ، برای شما بهترین کیفیت خواب را فراهم می کند که مهم ترین بخش آن است.

با توجه به علم ، به سختی میتوان از بعضی چیزها گذشت. برخی تحقیقات نشان می دهد که تشک های سفت اضافی تاثیر منفی بر کمر درد مزمن نسبت به تشک های نرم تر دارند. ضمنا ، تحقیقات دیگر نشان میدهد که تشک هایی با سفتی متوسط برای کاهش کمر درد مناسب تر اند.

آنچه که ما می توانیم از این تحقیق نتیجه گیری کنیم این است که مسئله تشک ها و کمر درد ذهنی است و بهترین راه برای انتخاب یک تشکل مناسب این است که در صورت امکان چند تشک را امتحان کنید.

اکثر تولید کنندگان به شما اجازه می دهند که قبل از خرید تشک برای یک ماه یا بیشتر آن را در خانه امتحان کنید. در حالی که ممکن است خریدن ، امتحان کردن و در نهایت باز پس دادن آن مایه زحمت باشد ، این می تواند بیانگر تفاوت بین سالهای ناراحتی و کیفیت و خواب بدون درد باشد.

کلام آخر

اگر از کمر درد مزمن رنج می برید، ممکن است بخواهید در تشک خود تجدید نظر کنید. در بهترین حالت، یک تشکل با کیفیت پایین که حمایت کافی و راحتی را ارائه نمی دهد، باعث ایجاد کمردرد شما نمی شود. در بدترین حالت، تشکتان می تواند یکی از دلایل اصلی ابتلا به کمردرد مزمن باشد.یک چیز مسلم است ؛  اگر به دنبال بهبود کیفیت خواب و کاهش کمردرد مزمن خود هستید بررسی عادات خواب و تشک شما ممکن است بهترین نقطه برای شروع باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *